Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.04.2019 16:47
  • Son Güncelleme: 23.04.2019 17:09

'na saldıran şehit yakınına kelepçe takılmasına tepki

'nın Çubuk ilçesinde, şehit piyade sözleşmeli er 'nın cenaze töreni sonrasında Genel Başkanı Kemal 'na saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan şehit yakınına adliyeye sevk edilirken kelepçe takılması, mahallesinde tepkiye yol açtı. Mahalle sakini , Osman S'ye kelepçe takılmasını kınadığını belirterek, "O kelepçe sadece Osman amcaya takılmadı, tüm köylülere takıldı. Osman amcamızın serbest bırakılmasını istiyorum" dedi.

Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Genel Başkanı 'na saldırıya ilişkin gözaltına alınan 9 kişi arasında yer alan Osman S'nin jandarmadaki işlemlerinin ardından kelepçe takılarak adliyeye gönderilmesine, mahalleliler tepki gösterdi.

"HEM KÖYLÜLER HEM DE ŞEHİT YAKINLARI KILIÇDAROĞLU'NUN GELMESİNİ HOŞ KARŞILAMADI"
Mahalle sakini Hüseyin Çataltepe, yaptığı açıklamada, Osman S'nin şehit yakını olduğunu belirterek, "Hem köylüler hem de şehit yakınları Kılıçdaroğlu'nun gelmesini hoş karşılamadı. Neden kelepçe vuruluyor Osman'a? Bunu hiç hoş karşılamıyoruz. Bu kanunen olsa da hoş değildir. İstenmeyerek gelmiştir buraya." diye konuştu.

Hamza Yanık da "Anarşistler bizlere, askerlerimize tabanca çekiyor da Kılıçdaroğlu'nun gözlüğü düşmüş çok mu?" dedi.

"OSMAN AMCAYA YAPILANI KINIYORUZ"
İbrahim Başdan ise Osman S'nin galeyana gelerek tepki gösterdiğini söyleyerek, "Osman amcaya yapılan muamele yakışmadı. Osman amcanın acısının dışa patlaması oldu o anda. Acısı gerçekten de tarif edilemez. Aynı aileden iki şehidin olması gerçekten kolay değil. Osman amcaya yapılanı kınıyoruz. Gerçekten de onun yanındayız, ona yapılanı görünce çok üzüldük. O kadar terörist yanlıları eylem yaparken, elleri kolları serbest gezerken, iki şehit yakını Osman amcanın eline kelepçe vurulması bizleri üzdü. Hepimize kelepçe taksınlar, kelepçeli gezelim." ifadelerini kullandı.

"O KELEPÇE SADECE OSMAN AMCAYA TAKILMADI, TÜM KÖYLÜLERE TAKILDI"

, Osman S'ye kelepçe takılmasını kınadığını belirterek, "O kelepçe sadece Osman amcaya takılmadı, tüm köylülere takıldı. Osman amcamızın serbest bırakılmasını istiyorum." diye konuştu.

OLAY
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Nisan'da 'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit piyade sözleşmeli er 'nın cenaze töreninde saldırıya uğramış, Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı sırada kameralara yansıyan Osman S'nin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu 9 kişiden daha önce adliyeye getirilen Osman S'nin gözaltı süresi uzatılmış, 1'i çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla, 3'ü ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

savcı hakimlerin gücü garibana yetiyo güçsüse yetiyo bu yumruk attı kelepçe takıyonuz peki cehapeliler askerlerimizi şehit edenlere habiree destek verıyo onnlara niye bişey yapamıyonuz gücünüz yetmiyo garibana gücünüz yetiyo batsın bu sahte adaletiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.04.2019 19:26
mehmet mehmet

biz yanında olamasak da gönlümüz sizlerle. sen rahat uyu şehidim sen rahat ol osmancığım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.04.2019 19:14
Temel Bey, Temel Bey,

Kelepçe takılacak bir şey yapmadı.Kelepçe takmak çok ayıp oldu.Saf ve mert,tepki veren köylü kaçmaz.Yalan,dolanla iş yapanlar,ittifak kuranlar,ülkemizin ali menfaatlerine zarar veren ve verenler bellidir. fitne, yalan ve bozgunculuk yapanlara takılır. AMA,NERDE...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.04.2019 18:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.