Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.04.2019 12:03
  • Son Güncelleme: 23.04.2019 12:29

'nı yanlış okudu

"Başkan APO'nun heykelini dikeceğiz", "'lı teröristin cenazesine katılmayan vekiller hakkında soruşturma açarım" diyen 'ı öve öve bitiremeyen 'li , 'nin 8. dönem ilk meclis toplantısının açılışında 'nı yanlış okudu. İmamoğlu, "Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal" mısrasını "Sana olmaz öykülen kanlarımız sonra helal" şeklinde okudu.

Mazbatayı aldıktan sonra 'nin tutuklu eski Genel Başkanı ile ilgili övücü ifadeler kullanarak şehit ailelerinin tepkisini çeken , 'nin 8. dönem ilk meclis toplantısına başkanlık yaptı.

İSTİKLAL MARŞI'NI YANLIŞ OKUDU
Ekrem İmamoğlu açılış konuşması yapmadan önce mecliste saygı duruşu yapıldı ve okundu.

Salondaki ses sisteminin çalışmaması nedeniyle İmamoğlu, İstiklal Marşı'nı sesli okudu.

İmamoğlu, İstiklal Marşı'nın "Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal" mısrasını "Sana olmaz öykülen kanlarımız sonra helal" şeklinde okudu.

KANDİL PROVOKATÖRÜNÜ BU SÖZLERLE ÖVMÜŞTÜ
'li Ekrem İmamoğlu, Rudaw'a skandallarla dolu bir açıklama yaptı. Terör örgütü 'nın talimatları doğrultusunda siyaseti dizayn etmek isteyen ve teröristbaşı Öcalan için onun heykelini dikeceğiz gibi birçok skandal açıklamaya imza atan Selahattin Demirtaş'a övgüler dizen Ekrem İmamoğlu, "Sayın Demirtaş'ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim." dedi.

Ekrem İmamoğlu, CHP'li seçmenin de tepkisini çeken skandal açıklamalarına şöyle devam etti:

Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hala aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. Bu bağlamda böyle siyasi bir çizgisi olan bir insanın benim hakkımda pozitif bir şey söylemesi elbette beni mutlu etmiştir.

kalan karakter 1000

Temel Bey, Temel Bey,

İstiklal marşını bilmeyene,İstanbul teslim edilmez. Asla olamaz.Seçim yenilenmeli.Artık vatandaş ne olduğunu da tanıdı.İstanbul,yaklaşık beş sene geri gidemez.Türkiye ve İstanbul için bir gün bile önemlidir.Zaman kaybedemeyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.04.2019 16:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.