Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.04.2019 13:21
  • Son Güncelleme: 22.04.2019 14:08

'ye modeli mi? Eş Başkan havasına girdi...

lerinin ardından onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni bir rol kapma peşinde olan 'nin İslamofobik il başkanı ise "Eş Başkan" moduna girdi.

Canan Kaftancıoğlu Eş Başkan havasında

Sandıklarda onca usulsüzlüğün patlak verdiği leri sonrası 'da mazbatayı alan isim 'nin adayı oldu.

İmamoğlu bu süreçte, yaptığı basın toplantıları mitinglerle süreci yönetirken CHP İstanbul İl Başkanı da sürekli olarak yanıda görüntü verdi.

ÇELİŞKİLİ İKİ İSİM
Canan Kaftancıoğlu, partisinde İstanbul İl Başkanı olduğu günden bu yana; tepki çeken bir isim. Kaftancıoğlu, daha önce şehitler, ezan gibi toplumun hassasiyetle durduğu konular hakkında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme geldi.

İmamoğlu ise oy kaygısıyla sağ tabana daha yakın hareket etmeye çalışan bir isim. İmamoğlu, gerek yaptığı mitinglerde, gerekse konuşmalarında CHP'nin söylemlerinden uzaklaşıp muhafazakar seçmene oy kaygısıyla göz kırpmaya çalışıyor.

KAFTANCIOĞLU EŞ BAŞKAN MODUNA GİRDİ
ile gizli ittifak yapan ve 31 Mart yerel seçimlerinde tartışmalı bir şekilde mazbata alan CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisinin meclis üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya 14 belediye başkanı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, il yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı. Toplantı öncesi CHP adına belediyedeki 21 komisyonda görev yapacak meclis üyelerinin belirlenmesi konusu gündeme geldi. CHP tüzüğüne göre encümen ve komisyon üyelerinin kapalı oylama açık tasnif şekilde belirlenmesi gerekiyordu. Ancak Kaftancıoğlu, 21 komisyonda görev yapacak meclis üyelerini kendisinin belirleyeceğini söyledi, yetkiyi aldı.

KURALLARINI SIRALADI
Kaftancıoğlu bundan sonra CHP'li 14 belediye başkanına grup toplantılara katılma zorunluluğu getirdi. Toplantı biter bitmez özellikle adaylığına büyük tepki gösterilen Bakırköy Başkanı ile Kaftancıoğlu arasında tartışma çıktığı öğrenildi. Tartışma diğer belediye başkanlarının araya girmesiyle tatlıya bağlandı.

Durumu değerlendiren bir partili "İlk kez seçim yapmadan komisyon üyesi belirleyeceğiz. CHP listelerinden meclise giren İYİ Parti ve HDP'lilerin önemli komisyonlarda görev alması için bu kararın alınmış olduğunu düşünüyorum" dedi.

"BAŞARI BENİM" İMASI
Türkiye'nin haberine göre, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu ardından ilçe belediye başkanlarıyla toplantı yaptı. Masada büyükşehir belediye başkanı ve il başkanının yine yan yana oturması dikkatlerden kaçmadı. Bir röportajında "Tarihe İstanbul'u alan il başkanı olmak bana yeter" diyen Kaftancıoğlu, İmamoğlu'nun başarısının arkasında kendisinin olduğunu ima etmişti...

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

merak etmeyin tek parti adında birleşirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 19:48
ilginc ilginc

"CHP kendi KOLLUK gücü kuracakmis", ne demek simdi? PARAMILITER bir sivil gizli ordu gibi biseymi acaba, ve DHKPC li terörist artigindan bu kelimeler cikiyorsa sizce kimler bu "kolluk gücü" icinde yer alacak acaba? terör örgütün artiklari olmasin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 19:41
dr dr

secim de kazanmasi ise es baskan olma hakini nerde buluyor vekil ise zaten o yetkisi olmaz ordan bilgi calmak yada baska oyun pesin de ise o zaman suc bulunur ise ceza almasi gerek nedense chp de hainler ve dinsizler ilk sirada

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 16:53
ilginc ilginc

Hilary Clinton nasil ABD "GÖLGE" BASKANI rölü oynadi, Obama ise gözler önünde kukla showman... Neden bunu ayni irade taraflarindan ülkemizde görmeliyizki/beklmeyizki? tahmin edilebilir bi sey aslinda, ama samimi CHP secmenler kardeslerimiz bundan haberdarmi acaba?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 19:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.