Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 09.04.2019 19:34
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.04.2019 20:07
ABONE OL

FETÖ ve PKK'nın desteğiyle başkan olan Tunç Soyer şimdi de teröristlere borcunu ödüyor!

Seçimlerden önce oy uğruna FETÖ ve PKK'ya destek sözü veren Tunç Soyer'in başkan seçildikten sonraki ilk icraatı teröristlere borcunu ödemek oldu! Terör örgütleriyle ilişkili olduğu gerekçesiyle KHK ile meslekten ihraç edilenlerle ilgili konuşan CHP’li Soyer, 'Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız' dedi.

İlk icraatı FETÖ'cü ve PKK'lılara kucak açmak oldu
Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, İyi Parti ve CHP ittifakı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, İzmir Kitap Fuarı'nda 'Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?' konulu söyleşiye katıldı. Soyer, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleğinden atılanlarla ilgili skandal bir açıklamada bulundu.

Seçimlerden önce terörü açıkça destekledikleri için kayyum atanan HDP'li belediyelere sahip çıkan, FETÖ ve PKK'ya göz kırparak destek isteyen Tunç Soyer, terör örgütlerinin desteğiyle başkan seçilince ilk icraatı teröristlere borcunu ödemek oldu."KHK İLE ATILANLARI ZABITA YAPACAĞIZ"
FETÖ ve PKK ilişkileri nedeniyle memurluktan atılan kamu görevlileriyle ilgili Tunç Soyer, "Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız. Bu o kadar çok şeyi değiştirecek ki. Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak. Bunun gibi çok şey var" dedi.

AÇIK AÇIK PKK'YA DESTEK, SKANDAL SÖZLER
Tunç Soyer, "Darbeye karşı asıl şimdi tankların üstüne çıkılmalı. Kayyum halkın iradesine darbedir. Kayyım darbesi bizim Sur halkıyla kardeşliğimizi bozamaz. Sur'a bizi almıyorlar, birşey yapamamak bizi kahrediyor. HDP'nin yanındayım" ifadesiyle skandala imza atmıştı.FETÖ'YE DESTEK TWEETİ
Soyer, attığı bir tweetle de FETÖ'ye verdiği desteği de kanıtlamıştı. İşte o tweet..