Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.04.2019 16:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.04.2019 19:45
ABONE OL

’da ’den sonucuna itiraz! Usulsüzlük bakın nasıl yapılmış

’da İl Teşkilatı, ’nin lehine sonuçlanan lerle ilgili basın toplantısı düzenledi. AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini söyledi. A Haber Yurt Haberler Müdürü Kerim Ulak ise Yalova'da seçim sonuçlarında nasıl usulsüzlük yapıldığını A Haber ekranlarında anlattı.

İl binasında bir araya gelen İl Başkanı Muğlim Bağatar, Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, 'daki durumun kendilerinde de var olduğunu, birleştirme tutanaklarına sonuçların geçirilirken hatalar yapıldığını iddia ederek sonuçlara itiraz edeceklerini söyledi.

140 YERİNE 17 OY, 105 OY YERİNE 0 OY YAZILMIŞ!
AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, hatalı ve eksik yazımlar tespit ettiklerini söyledi. Bağatar, "Aynı İstanbul'da yaşanan olaya benzer nitelikte sandıklarımızın bazılarında tespit ettiğimiz yazım hataları ve birleştirme tutanaklarına geçirme esnasında AK Parti'nin oylarının örnek veriyorum 1102 No'lu sandıkta birazdan sizlerle de paylaşacağım AK Parti'nin almış olduğu 140 oya karşılık sandık birleştirme tutanağında AK Parti'ye 17 oy yazılmış. Bu ve buna benzer bir takım hatalardan dolayı rakamlarda ciddi miktarda Adalet ve Kalkınma Parti'sinin oyları kayba uğramıştır. Yine aynı şekil, örnek olması maksadıyla paylaşıyorum, 1124 No'lu sandıkta AK Parti 105 oy, altta ıslak imzaları da var. Fakat sandık birleştirme tutanaklarına baktığımızda AK Part'ye sıfır oy yazılmış. Sizler de takdir edersiniz sıfır oy alınması imkânsızdır. Diğer yanındaki sandıklarda aynı mahallede oy kullanılan sandıklarda ortalama 100-150 oy çıkarken, aynı İstanbul Belediye Başkan Adayımız Sayın Binali Bey'in de yaşandığı gibi benzer problemler yaşanmıştır. Bunlarla ilgili olarak bugün öğleden sonra seçim hâkimliğine itirazda bulunacağız" dedi.