Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.04.2019 23:03
  • Son Güncelleme: 01.04.2019 23:41

Sandıktaki hırsızlık skandalının ortaya çıkmasının ardından ’nu korku sardı!

31 Mart yerel sonuçlarının açıklanmasının ardından ’da ’nin sandıklarda imza attığı usulsüzlük skandalı patlak verdi. Resmi olmayan ve şaibeli sonuçlarla zafer ilan eden , skandalların patlak vermesinin ardından sandıktaki usulsüzlüğü kabullense de yeniden sayımı engellemek için partilileri "nöbet" adı altında sokaklara davet etti.

İmamoğlu’nu korku sardı!

'da 'nin sandıktaki usulsüzlük skandalları gündeme bomba gibi düştü. Tam 319 bin 500 geçersiz oy olduğunun ve 'nin 17 bin 410 oyunun diğer partilere verildiği gerçeğinin belgeleriyle ortaya çıkmasının ardından AK Parti yönetimi, oyların sağlıklı bir şekilde sayımı ve akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi adına gerekli yasal işlemleri başlatılacağını duyurdu.İMAMOĞLU USULSÜZLÜKLERİ KABULLENDİ
CHP'nin adayı , usulsüzlük skandallarının belgeleriyle ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada milli iradenin sandığa tecellisinin önüne geçen, belki de in kaderini değiştirecek usulsüzlük skandalını inkar edemedi. Yüz binlerce oyun geçersiz olduğu ve on binlerce oyun AK Parti yerine diğer partilere yazıldığı gerçeğini kabullenen İmamoğlu, skandalı küçümseyerek "300 bin geçersiz oy üzerinden bir manipülasyon oluşturmak, strateji geliştirmek tamamen yanlıştır. Aradaki fark ciddi bir sayıdır. 23-24 bin oy ciddi bir sayıdır." sözleriyle geçiştirme ve oldubittiye getirme peşine düştü.

İMAMOĞLU'NUN KORKUSU BOŞA DEĞİL!
Usulsüzlük skandalını kabullenen fakat küçümseyerek oldubittiye getirmeye çalışan İmamoğlu'nun korkusu boşuna değil! İmamoğlu'nun "seçim sonuçlarını etkilemez" iddiasının aksine bu sabah açıklama yapmış, resmi rakamlarla konuşarak geçersiz oyların seçimin kaderini değiştirebileceğini söylemişti.

İşte Binali Yıldırım'ın o açıklaması:
2014'te iptal olan 440 bin aradaki fark 660 bin idi. İptal oyların tamamı kazanan adaya yazsanız bile yetmiyordu. Buradaki fark ise sonucu değiştirebilir. 31 bin 136 sandık var. Her sandıkta bir tane oy yanlış yazılmışsa olsa bu 31 bin 136 eder ki bu da aradaki farktan daha fazla. İptal edilen oylar, aradaki farkın 10,5 katı sonucu değiştirebilir. Biz AK Parti olarak bugüne kadar 15'inci seçimimiz. Her defasında da partimizin tecrübeli kadroları sandık başlarında tutanakları alırlar, bu veriler teşkilatımıza gelir.

NÖBET ADI ALTINDA SOKAK ÇAĞRISI
Yüz binlerce oyun geçersiz olduğunu kabullenen fakat gerçeğin ortaya çıkması adına gerekli hukuki adımların atılmasından korkan İmamoğlu, partilileri "nöbet" adı altında seçim kurullarına çağırdı. İmamoğlu'nun bu provokatif çağrısıyla; şüphelerin giderilmesi adına resmi makamlarca atılacak olası bir adım halinde partilileri kışkırtıp oyların yeniden sayımını engelleme peşinde olduğu düşünülüyor.KENDİNİ BAŞKAN İLAN ETTİ
Oldubittiyle kendini başkan ilan ederek olası bir yeniden sayımda farklı sonuç çıkması halinde algı yaratma ve provokasyon peşine düşen İmamoğlu, onca usulsüzlüğe ve oy hırsızlığına rağmen sosyal medya hesabına "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" yazdı.


İŞTE BELGELERİYLE SANDIKTAKİ USULSÜZLÜKLER:

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

işte başladı iş sokak kargaşası gayede bu idi 3 büyük şehiri alıp teröize etmek chp işi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.04.2019 10:05
KARAKALEM KARAKALEM

YILLARDIR AK PARTİYİ OY HIRSIZLIĞI İLE SUÇLADILAR, ASIL HIRSIZIN KİM OLDUĞU ZATEN ESKİDEN BERİ BELLİYDİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.04.2019 09:19
türk türk

imamoğlu demeki usulsüzlük yapmısınki partileri sokkağa cağırıyorsun neden korkuyorsun tekrar sayılsın oylar ankaradada sayılsın neden korkuyorsunuz korkunun ecele faydası yok imamoğlu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.04.2019 03:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.