Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.11.2019 16:24
  • Son Güncelleme: 22.11.2019 09:35

4 dan indirimi! , , ING ve Vakıfbank...

4 tarafından indirim müjdesi geldi. Bankaların kıyasıya rekabeti oranlarının düşmesine neden oluyor. Bu bağlamda kamu ve özel bankalardan bir biri ardına kredi indirimi haberleri geliyor. ING bank konut kredisinde, , ve Vakıfbank lerde faiz oranları güncellendi! İşte kamu bankalarının yeni faiz indirimi ayrıntıları...

4 bankadan faiz indirimi! ING, Ziraat Bankası, Halkbank, ING...

Kredi faiz oranlarında son dakika indirimi geldi. 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank faiz indirimleri vatandaşları sevindirdi. Ayrıca ING bank ise konut kredi oranlarında indirime gitti. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35 seviyesinden %1,25 seviyesine düşürüldü. Maaşını Vakıfbank'tan alan müşteriler ise %1,17 seviyesindeki faiz oranından yararlanarak ihtiyaç kredisi çekebilecek.

KONUT KREDİSİ DÜŞECEK Mİ?

Analistler, konut kredisinde Merkez Bankası'nın temmuz toplantısının ardından yüzde 0.99 seviyesine çekilen faizin yüzde 0.90'a inebileceği görüşünde. Ticari kredi faizlerinin ise yüzde 14 seviyesine inmesi gerektiği belirtiliyor. İş dünyası temsilcileri ise bankaların bir an önce adım atmasını bekliyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.