Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.11.2019 16:24
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.11.2019 09:35
ABONE OL

4 dan indirimi! , , ING ve Vakıfbank...

4 tarafından indirim müjdesi geldi. Bankaların kıyasıya rekabeti oranlarının düşmesine neden oluyor. Bu bağlamda kamu ve özel bankalardan bir biri ardına kredi indirimi haberleri geliyor. ING bank konut kredisinde, , ve Vakıfbank lerde faiz oranları güncellendi! İşte kamu bankalarının yeni faiz indirimi ayrıntıları...

4 bankadan faiz indirimi! ING, Ziraat Bankası, Halkbank, ING...

Kredi faiz oranlarında son dakika indirimi geldi. 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank faiz indirimleri vatandaşları sevindirdi. Ayrıca ING bank ise konut kredi oranlarında indirime gitti. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35 seviyesinden %1,25 seviyesine düşürüldü. Maaşını Vakıfbank'tan alan müşteriler ise %1,17 seviyesindeki faiz oranından yararlanarak ihtiyaç kredisi çekebilecek.

KONUT KREDİSİ DÜŞECEK Mİ?

Analistler, konut kredisinde Merkez Bankası'nın temmuz toplantısının ardından yüzde 0.99 seviyesine çekilen faizin yüzde 0.90'a inebileceği görüşünde. Ticari kredi faizlerinin ise yüzde 14 seviyesine inmesi gerektiği belirtiliyor. İş dünyası temsilcileri ise bankaların bir an önce adım atmasını bekliyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

ING BANK FAİZ İNDİRDİ

Bankadan yapılan açıklamaya göre, ING Türkiye, tüketicilerin uygun koşullarda ev sahibi olabilmelerine katkıda bulunurken, Türkiye ekonomisine de destek verme hedefiyle yeni bir konut kredisi kampanyası başlattı. ING Türkiye, bu kapsamda konut kredisi tutarından bağımsız olmak üzere faiz oranlarını 12 ila 120 ay vadede yüzde 0,98'e indirdi. ING Türkiye'nin "çok avantajlı" faiz oranına sahip konut kredisi kampanyasından, yeni kredi talebi olanların yanı sıra mevcut konut kredisini ING Türkiye'ye taşımak isteyen müşteriler de faydalanabilecek..

ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZİNDE İNDİRİM YAPTI

Halihazırda müşterilerine en uygun faiz oranlarını sunan kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, yaptığı indirim ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ziraat Bankası çalışanın artısı tüketici kredisi paketinde uygulanan faiz oranı aşağı çekildi. Kredi faiz oranı %1,25 seviyesinden %1.17 seviyesine düşürüldü. Bunun yanında Ziraat Bankası normal kredi paketinde yani maaşını Ziraat Bankası üzerinden almayan müşteriler için ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranında da indirim yapıldığı görüldü. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı mevcut durumda %1,35 seviyesin den %1.25'e indirildi. İhtiyaç kredisiyle birlikte taşıt kredisi faiz oranında da indirim yapan Ziraat Bankası, mevcut durumda %1,25 seviyesinde olan faiz oranını %1,19 seviyesine çekti.

HALKBANK İHTİYAÇ VE TAŞIT KREDİSİNDE İNDİRİM YAPTI

Halkbank kredi faiz oranları da düştü. Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,25 seviyesinden %1,19 seviyesine indirildi. Halkbank maaş müşterileri yani maaşlarını Halkbank üzerinden alan müşteriler, %1,19 faiz oranından ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Maaşını Halkbank'tan almayan müşteriler ise %1,35 oranından indirim yapılarak %1,25'e çekilen faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyasında faiz oranında indirim yapılarak %1,19 seviyesine çekildi. Sıfır kilometre taşıt kredisinin yanı sıra ikinci el taşıt kredisi faiz oranı ise %1.20 olarak güncellendi.

VAKIFBANK'TAN FAİZ İNDİRİMİ

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,35 seviyesinden %1,25 seviyesine düşürüldü. Maaşını Vakıfbank'tan alan müşteriler ise %1,17 seviyesindeki faiz oranından yararlanarak ihtiyaç kredisi çekebilecek. Öte yandan Vakıfbank, sıfır ve ikinci el araç almak isteyen müşterileri için taşıt kredisi faiz oranında da indirim yaptı.