Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.11.2019 10:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.11.2019 16:17
ABONE OL

Konutta ,, fırsatı! En uygun kredi veren banka değişti!

Konut kredileri vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bankalarda şu sıralarda ,, fırsatı ile anlaşmalı konut kredileri ilgi görüyor. Bu bağlamda ev almak isteyenlere bankaların sunduğu fırsat büyüyor. Kuveyt Türk, tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranını 0.98'e düşürdü. ING Türkiye de konut kredisinde faiz oranını 120 ay vadede yüzde 0.98'e çekti.

0,78 ve 0,79 fırsatı! En uygun kredi veren banka değişti!

Ev almak isteyenlere bankaların sunduğu fırsat büyüyor. Kuveyt Türk, tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranını 0.98'e düşürdü. ING Türkiye de konut kredisinde faiz oranını 120 ay vadede yüzde 0.98'e çekti. Yeni kredi talebi olanların yanı sıra kredisini taşıyanlar da fırsattan yararlanacak. Türkiye İş Bankası kampanya kapsamındaki anlaşmalı konut projeleri özelinde konut kredisi faiz oranlarını % 0,78'e çekti.

ING BANKTAN KONUT KREDİSİ İNDİRİMİ

ING Türkiye, tüketicilerin uygun koşullarda ev sahibi olabilmelerine katkıda bulunurken, Türkiye ekonomisine de destek verme hedefiyle yeni bir konut kredisi kampanyası başlattı. ING Türkiye, bu kapsamda konut kredisi tutarından bağımsız olmak üzere faiz oranlarını 12 ila 120 ay vadede yüzde 0,98'e indirdi. ING Türkiye'nin "çok avantajlı" faiz oranına sahip konut kredisi kampanyasından, yeni kredi talebi olanların yanı sıra mevcut konut kredisini ING Türkiye'ye taşımak isteyen müşteriler de faydalanabilecek..

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

İŞ BANKASI 0,78 İLE ANLAŞMALI KONUT KREDİSİ VERİYOR

Türkiye İş Bankası, ülke ekonomisini destekleme anlayışının bir uzantısı olarak, kampanya kapsamındaki anlaşmalı konut projeleri özelinde konut kredisi faiz oranlarını % 0,78'e çekti. İş Bankası, anlaşmalı konut projelerinden yapılacak 600 Bin TL'ye kadar yeni kredi kullanımlarında aylık %0,78 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeli geri ödeme seçenekleri ile konut kredisi imkânı sunuyor. Anlaşmalı konut projelerinden yapılacak kredi kullanımlarında kampanyaya dahil olan müteahhitler tarafından verilecek destekle bu oran müşteriye %0,78 olarak yansıtılacak.

VAKIFBANK'TAN YÜZDE 0,79 ORAN İLE SARIPANJUR FIRSATI

Anlaşmalı firmalardan satın alacağınız konutlar için; aylık %0,79 faiz oranı ve 180 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi kullanabilirsiniz. Kampanyaya dâhil olan firmaların da katkısıyla 0,79% faiz oranı ve 180 aya varan vadelerle, Kampanya, anlaşmalı firmalardan alınacak yeni konut alımları için geçerlidir.

100.000 TL kredi tutarı için Peşin Faiz Katkılı Örnek Maliyet Tablosu ise aşağıdaki gibi:

Anlaşmalı Konut Projeleri

İstanbul

Ankara

İzmir

Adana

Aydın

Edirne

Çanakkale

Giresun

Konya

Kocaeli

Mersin

Ordu

Rize

Tekirdağ

Trabzon

K.K.T.C.

14 KASIM GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Bu hafta bankaların faiz oranlarında herhangi bir değişiklik olup olmadığını merak eden birçok kişi, güncel bilgileri sorguluyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Halkbank ile anlaşma yapan inşaat firmaları, konut kredisinden 0,79 faiz oranlarından faydalandırabilecek. Halkbank ile anlaşma yapan firmaların listesini görmek için tıklayınız

500 bin TL'ye kadar 0,99

500 bin TL ile 1 milyon TL arası 1,19

1 milyon TL üzeri 1,39 TL

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası ile anlaşma yapan inşaat firmaları, konut kredisinden 0,79 faiz oranlarından faydalandırabilecek. Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmaların listesini görmek için tıklayınız

500 bin TL'ye kadar 0,99

500 bin TL ile 1 milyon TL arası 1,19

1 milyon TL üzeri 1,39 TL

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Vakıfbank ile anlaşma yapan inşaat firmaları, konut kredisinden 0,79 faiz oranlarından faydalandırabilecek. Vakıfbank ile anlaşma yapan firmaların listesini görmek için tıklayınız

500 bin TL'ye kadar 0,99

500 bin TL ile 1 milyon TL arası 1,19

1 milyon TL üzeri 1,39 TL

ICBC Turkey

Tutar: 100.000 TL

Vade: 120 Ay

Aylık Faiz Oranı: Yüzde 1,38

Aylık Taksit: 1.710 TL

Garanti BBVA

Tutar: 100.000 TL

Vade: 120 Ay

Aylık Faiz Oranı: Yüzde 1,36

Aylık Taksit: 1.695 TL

Yapı Kredi Bankası

Tutar: 100.000 TL

Vade: 120 Ay

Aylık Faiz Oranı: Yüzde 1,35

Aylık Taksit: 1.688 TL

TÜM BANKALARIN GÜNCEL KREDİ ORANLARI

Fibabanka Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.49

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.58

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.59

Burgan Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.69

HSBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.79

Anadolu Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.83

Şeker Finans Konut Kredisi Faiz Oranı % 2.15

Albaraka Türk Konut Finansmanı % 1.09

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.15

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.15

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.10

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.17

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.19

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.20

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.22 QNB

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.28

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.29

Alternatif Bank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.30

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı % 1.37

KONUT İÇİN TASARRUF YAPANA DESTEK!

Bireysel Emeklilik Sistemi'nden çıkış yapan kişilerin sayısını azaltmak maksadıyla devlet, özellikle yeni konut alımında vatandaşın borçlanmasının önüne geçilmesi ve vatandaşların tasarruf yapması hedefiyle yeni birikim hesabı üzerinde çalışmaya devam ediyor Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre devletin para birikimini teşvik etmek hedefiyle başlatacağı yeni düzenlemelerin de çerçevesi netleşmeye başladı. Ekonomi yönetiminin ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun üzerinde çalışacağı belirtilen bu modelin uygulamasında bankalarla da görüşüleceği öğrenildi.

Bu kapsamda amaçlanan vatandaşın kendi birikimi ile tüketim yapma alışkanlığını kazanması olacak. Sadece konut satın alımlarında değil, eğitim harcamalarından sağlık masraflarına her kaleme uygulanabilir bir şekilde hayata geçirilecek yeni düzenlemeler için fizibilite çalışmalarının da hız kazandığı öğrenildi. Konuyla ilgili açıklama yapan gazeteci Hacer Boyacıoğlu yazısında "10 lirayı kendi biriktiriyorsa, bu tutarın yüzde 10'u veya yapılacak fizibilite raporuna göre farklı bir tutarı, teşvik unsuru olarak verilebilir.

Ayrıca bu tür hesaplarla yapılan harcamalara da da vergisel teşvikler uygulanacak." dedi. İnsanların kendi tüketimlerini planlamaları gerektiği ve bunun için tasarruf yapma alışkanlığına sahip olmalarının hedeflendiği bu uygulamalarla hem tasarruf yapmaları hem de bu devletin de bu tasarrufa sunacağı katkıdan faydalanarak harcamalarını rahatça karşılayabilmeleri amaçlanıyor. Örneğin vatandaşın tatile gitmek için bir yıl önceden birikim yapmaya başlaması ve bu sayede önünü görmesi isteniyor.