Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.09.2019 09:10
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 09:10

kredi leri düştü mü, ne oldu? Gözler kredi faizlerinde! İşte kredi faizlerinde en son durum...

Gözler kredi lerinde! kredi faizleri düştü mü, ne oldu? İşte kredi faizlerinde en son durum... 'nın faiz indirimi kararının ardından bankalardan ardı ardına faiz indirimi kararları açıklanmaya başlanmıştı. Gelen haberler konut ve taşıt sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirmişti. Şimdilerde yüz binlerce vatandaş bankaların bir süre önce kredi faiz oranlarında indirime gitmesiyle birlikte bu düşüşün sürüp sürmeyeceğini merak ediyor. Peki, banka kredi faizleri düşecek mi? 11 Eylül banka faiz oranlarında güncel son durum...

Gözler kredi faizlerinde! Banka kredi faizleri düştü mü?

Gözler kredi faizlerine çevrildi nedeni ise Merkez Bankası politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye indirmesi oldu. Şimdi dikkatler kredi faiz oranlarına verildi. Bu bağlamda bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredisinde tekrar indirime gitmesi bekleniyor. Uzmanlar konutta yaşanan rekor kredi talebinin önümüzdeki aylarda daha da artacağını söylüyor. Bu artış aynı zamanda bunun diğer sektörlere de olumlu şekilde etki edecek. Bu arada Türk Ekonomi Bankası başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi faizini 120 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.2´ye düşürdü. Peki banka kredi faizleri düştü mü, ne oldu? İşte kredi faizlerinde en son durum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.