Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.07.2019 14:55
  • Son Güncelleme: 14.07.2019 14:55

Emekli maaşı Bağkur avansı ve kredisi nasıl alınır? İşte 3 maaş avans,

Bağkur 3 maaş avans, 10 maaş kredi nasıl alınır? 3 maaş avans, nelerdir? Milyonlarca emekli vatandaşın yüzünü güldürecek gelişme yaşanıyor... SGK, SSK ve Bağ- Kur'lu emekli vatandaşlara kredi ve avans ödemesi yapılmakta. Emekli maaşlarının bağlanması için bekleyenlere avans ödemesi kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 2019 yılı (net) tutarı kadar ödemeler yapılmaktadır... Emeklilik başvurusunu yapan ve aylığı 90 gün içinde bağlanamayanlar, yazılı başvuru yaparak avans alabiliyor. SGK, bu kişilere, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor. Yani bu yıl başvuru yapan 6 bin 62 liraya varan avans alabiliyor.

Milyonlarca emekli için iyi haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. İkramiye zam derken şimdi de SGK'dan önemli bir adım geldi. Bu anlamda SGK SSK Bağkur emeklileri için 3 maaş ön ödeme ve 10 maaş kredi olanağı sağlanacak. Emeklilik için müracaat gerçekleştiren kişilere ön ödeme ödemesi yapılması için aylığının 90 gün içinde bağlanmamış olması gerekiyor ve bunun yanı sıra yazılı müracaat yapılması mecburi. Söz mevzusu sistemin hayata geçmesiyle birlikte emekli vatandaşların nakit ihtiyacı sıkıntılarına son verilecek. Bu bağlamda nakit problemi yaşayanlar toplumsal Güvenlik Kurumuna (SGK) başvuruda bulunarak maaşının 3 katı ön ödeme ve 10 maaş kredi alabilecek. Peki SGK SSK Bağkur emekli maaşı avansı ve kredisi nasıl alınır? İşte 3 maaş avans, 10 maaş kredi başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.