Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.07.2019 09:35
  • Son Güncelleme: 12.07.2019 09:35

’lı çalışan ne kadar alacak? İşçi, memur maaşı kıdem tazminatı ve ı kaç para?

İşçi, memur maaşı ve ı kaç para? 'lı ? Temmuz mıyla birlikte işçilerin tazminatları ve memurların ücret tavan rakamları arttı. Genelgeye göre SSK'lı çalışanların yıllık tazminatı 6 bin 379 liraya yükseldi. SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına Temmuz ayında yüzde 5, memur ve memur emekli aylıklarına ise yüzde 6 oranında zam yapıldı. Temmuz ayında yapılan zamlar kapsamında işçilerin tazminatları ve memurların leri arttı. Son temmuz zammıyla birlikte SSK'lı çalışanların yıllık tazminatı 6 bin 379 TL'ye yükseldi. Kim ne kadar kıdem tazminatı alacak? Kıdem tazminatı nasıl alınır? Kıdem tazminatı ne kadar sürede hak edilir? İşte kıdem tazminatına ilişkin son haberler.

Temmuzla birlikte emeklilerin ve memurların maaş zamlarına enflasyon farkı da eklendi. Temmuzdaki maaş artışları birçok hesaplamaları da değiştirdi. Bunlardan biri de çalışanların alacağı yıllık kıdem tazminatı miktarları oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak imzasıyla yayımlanan genelgeye göre çalışanların yıllık kıdem tazminatı tavanları yükseltildi. Bu arada çalışanların en çok merak ettiği konuların başında kıdem tazminatı geliyor. Çalıştığı işyerinden ayrılmak isteyen, daha iyi koşullarda iş bulma imkânı olan işçiler, kıdem tazminatlarını nasıl alabileceklerini merak ediyor. Peki İşçi, memur maaşı kıdem tazminatı ve yıllık tazminatı kaç para? SGK SSK'lı çalışan ne kadar kıdem tazminatı alacak işte detaylar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.