Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 20.08.2019 08:47
  • Son Güncelleme: 20.08.2019 08:47

yurt başvuru yapma sayfası! yurtkur.gsb.gov.tr: KYK yurt başvuru gerekli belgeler evraklar neler?

yurtkur.gsb.gov.tr: yurt başvuruları bugün yani Pazartesi günü başladı. Üniversite öğrencilerine yurt ve burs imkanı sunan KYK başvuru sayfasını açtı. Peki KYK yurt başvurusu nasıl yapılır, KYK yurt başvurusu için kaç gün sürecek ve KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı KYK, her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs ve yurt desteği vermeye devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve KYK'nın resmi Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamaya göre, KYK yurt başvuruları 19 Ağustos 2019 itibariyle başlayacak. Şehir dışında üniversite eğitimi alacak öğrencilerin gerçekleştirildiği KYK yurt başvurularını tek tek detaylı olarak incelenip değerlendirilmesiyle beraber ''kyk.gsb.gov.tr''den duyurulacaktır.

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır yurtkur.gsb.gov.tr giriş ekranı

yurtkur.gsb.gov.tr: KYK yurt başvuruları için başvuru süreci bugün başladı ve son gün 26 Ağustos olacak. Üniversite öğrencilerine yurt imkanı sunan KYK, başvuru sürecinin başladığını resmi hesabından duyurdu. Üniversite öğrencilerini ise yurt başvurusu yapma heyecanı sardı. Peki KYK yurt başvuruları nasıl yapılır, KYK yurt başvurusu kaç gün sürecek işte merak edilenler... Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Hatalı öğrenim bilgisiyle yapılacak başvurular geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet'te yer alan öğrenim bilgilerini kontrol etmesi gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.