Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.06.2019 21:49
  • Son Güncelleme: 17.06.2019 01:28

'de iptal edilen soru hangisi? İşte TYT matematikte iptal edilen o soru...

Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları TYT, AYT ve YDT'ye binlerce öğrenci katıldı. Sınavlara dair soru kitapçıkları ile cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda () bir sorunun iptal edildiğini duyurdu. Peki, YKS'de iptal edilen soru hangisi? İşte cevabı...

YKS'de iptal edilen soru hangisi?

ÖSYM 'nin üç oturumu TYT, AYT ve YDT'nin soru kitapçıkları ile cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) bir sorunun iptal edildiğini duyurdu. Peki, YKS'de iptal edilen soru hangisi? İşte TYT matematikte iptal edilen o soru...

TYT'DE HANGİ SORU İPTAL EDİLDİ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) matematik testindeki 7. sorunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldığı bildirildi.

ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'nın ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlandığı kaydedildi.

DEĞERLENDİRME DIŞI BIRAKILDI

Açıklamada, dün yapılan YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile bugün gerçekleştirilen YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına ÖSYM'nin internet sayfasından ulaşılabileceği belirtildi.

Açıklamada, TYT Soru Kitapçığı'ndaki matematik testinin 7. sorusunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

TYT SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AYT SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YDT SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.