Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 21.01.2021 23:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.01.2021 23:46
ABONE OL

Arap liderlerden ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'a tebrik mesajı

, , , ve (BAE) liderleri, yayımladıkları mesajlarla ABD'nin 46. başkanı seçilen ve yemin ederek göreve başlayan Joe Biden'ı kutladı.

AA
Arap liderlerden Biden'a tebrik mesajı

, , , ve (BAE) liderleri, 46. ABD Başkanı seçilen Joe Biden'a kutlama mesajı gönderdi.

Irak Cumhurbaşkanı , "İki ülkeyi birbirine bağlayan derin ilişkilerin inşası ve stratejik iş birliğinin gelişmesini dört gözle bekliyoruz. Birlikte, özellikle terörizm ve aşırılıkla olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıyayız" açıklamasında bulundu.

Salih açıklamasında, iki ülke ilişkilerinin gelecek dönemlerde daha da güçlenmesini istediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Karşılıklı saygı ve ortak değerlerimiz olan özgürlük ve demokrasi temelinde, daha müreffeh bir Irak ve 'ya doğru ortak bir yol çizmemizi temenni ediyorum."

ÜRDÜN
Ürdün Kralı 2. Abdullah da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, göreve başlayan Biden'ı tebrik etti.

Abdullah, "ABD ile stratejik ortaklığımıza ve kalıcı dostluğumuza çok değer veriyoruz. Küresel barış ve refah arayışında sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

LÜBNAN
Cumhurbaşkanı yaptığı yazılı açıklamada, Biden'ı tebrik ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Avn açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

"Karşılıklı anlayış, saygı, adalet ve özgürlük değerlerine bağlılık çerçevesinde sizinle çalışmayı dört gözle bekliyorum."

BAHREYN
Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al de gönderdiği telgrafla Biden'ı tebrik etti.

Biden'a başarılar dileyen Halife, iki ülke arasındaki dostluk ve stratejik iş birliğinin gelişmesini beklediğini kaydetti.

BAE
Abu Dabi Veliaht Prensi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Biden'ı tebrik ederek, şu ifadelere yer verdi:

"İki ülke arasındaki stratejik ilişkileri güçlendirmek, halklarımızın yararına ortak çıkarların temelini genişletmek ve Orta Doğu bölgesinde istikrar ve barışı desteklemek için yeni yönetimle çalışmayı dört gözle bekliyoruz."

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ