Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.03.2019 07:14
  • Son Güncelleme: 16.03.2019 07:32

Trump'tan Yeni Zelanda'daki cami katliamıyla ilgili açıklama! 'Terör' kelimesini kullanmadı

Yeni Zelanda'daki cami katliamı için "Berbat bir hareket" değerlendirmesinde bulunan Başkanı 'ın 'terör' kelimesini kullanmaması dikkat çekti.

Cami katliamına 'terör' diyemedi

Başkanı , Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Berbat bir şey" değerlendirmesinde bulundu.

"BERBAT BİR HAREKET"
Trump, 'da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin değerlendirme yaptı.

Saldırının "beyaz ırkçılık" söyleminin artışıyla ilgisinin olup olmadığıyla alakalı soruya Trump, "Bence hayır, çok ciddi sorunları olan küçük bir grup olduğunu düşünüyorum. Eğer Yeni Zelanda'da olanlara bakarsanız, muhtemelen durum budur. Konu hakkında henüz çok şey bilmiyorum." yanıtını verdi.

Saldırıyı düzenleyenlerin yazdığı manifestoyu görmediğini dile getiren Trump, "Berbat bir hareket" demekle yetindi.

TERÖR YOK
Trump'ın saldırıyı "Berbat, berbat bir şey" sözleriyle tanımlarken "terör" kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Saldırıyla ilgili ilk açıklamasında Trump, "Müslüman" kelimesini kullanmamış, taziyede bulunmuştu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı esnasında on dakika arayla iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi yaşamını yitirdi.

İLK DEĞİL
'ı kana bulayan Stephen Paddock için de "çok hasta ve deli" ifadelerini kullanan Trump, Teksas katliamını gerçekleştiren Devin Patrick Kelley için de "akıl sağlığı son derece bozuk, dengesiz" tanımlamasında bulunmuştu.

Trump, beyaz Amerikalıların gerçekleştirdiği saldırılar için "terör" ve "terörist" ifadelerini kullanmadığı için eleştiriliyordu.

kalan karakter 1000

İHSAN İHSAN

DEAŞI PKK PYD EL KAİDE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BİZZAT ABD KURDU VE İSLAMİ TERÖR DEMEĞE BAŞLADI SAHTEKAR ŞEREFSİZ ONLAR MÜSLÜMAN FALAN DEĞİL ALLAHSIZ KİTAPSIZLARDI ONLAR PARA İLE KATİLLİK YAPANLARDI İSLAMA BÖYLECE İFTİRA ATTI PİSLİK ABD

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2019 11:59
Vatandaş Vatandaş

DESE NE OLUR DEMESE NE OLUR ZATEN FİKRİ BELLİ ZİKRİ DE ONA GÖRE NOKTA.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2019 10:44
vatandaş vatandaş

onlar 15 temmuzada terör diyemiyorlar.terör deseler ellerindekileri verirler.apoyu verenler ellerinde muadili olduğu için verdiler.fetöyü veremiyorlar ellerinde şimdilik muadili yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2019 08:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.