Tarihi 20 Nisan 2015

Ebru rekor kırdı

Türkiye'nin en önemli sanatçıları arasında yer alan bir isim o... Güçlü sesi, zarafeti ve 1 kız çocuğu dünyaya getirdiği evliliği ile gönüllerde taht kurdu. Şimdiye kadar ne giyse olay oldu, ne yapsa taklit edildi. Tabii ki Ebru Gündeş'ten bahsediyorum. Gündeş'in kıyafete olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur.
Bir giydiğini bir daha giymeyen, fakat giymediği kıyafetlerini yardım kuruluşlarına bağışlayan ender ünlülerimizden… Ünlü sanatçı, bugüne dek birçok defa lüks harcamaları kadar yardım gecelerinde yaptığı yüksek bağışlarla da sık sık gündeme geldi... Şimdi size Ebru Gündeş'le ilgili duyduğumda inanamadığım ancak araştırınca doğrulundan yüzde yüz emin olduğum bir haberi paylaşacağım... Gündeş, önceki gün Zincirlikuyu'daki Beymen mağazasına alışverişe gitmiş. Yeni sezon alışverişe çıkan ünlü sanatçı, 4 saat kaldığı mağazada Valentino, Givenchy, Chloe, Oscar De La Renta ve Marc Jacobs gibi dünyaca ünlü markaların yeni sezon ürünlerinden satın almış. Ebru Gündeş'in 4 saat sonunda kasada ödediği alışveriş faturası ise tam 500 bin liraymış! Bu rakamı okuyunca "Böyle bir alışveriş faturası olmaz" diyenlere ise bir dipnot vereyim; ünlü sanatçı, kışlık gardrobunu yenilemek için de Kanyon'daki Harvey Nichols mağazasından 400 bin liralık alışveriş yapmıştı. Yani anlayacağınız, Ebru Hanım, 500 bin liralık alışverişle kendi rekorunu da kırmış oldu!

BELGRAD'A DAYANDI

45 yıldır Türkiye'de moda sektörünün zirvesinde yer alan Cemil İpekçi, Avrupa'nın kapısına dayandı. Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Avusturya'nın Viyana şehrinde bundan sonra İpekçi'nin tasarımları satılmaya başlanacak. Nasıl mı? İpekçi, Avrupa'nın önemli şehirlerinde mağazaları bulunan Asya Mode ile anlaşmış. Hatta ünlü modacı, Viyana'ya giderek şirketi bizzat kendisi incelemiş. Mağazalarını tek tek dolaşarak bilgi sahibi olan Cemil İpekçi, dünyada onlarca mağazası olan bu marka ile anlaşma imzalamış. İlk olarak Türkler'in yoğunlukta yaşadığı Viyana'da tasarımlarını müşterilerine sunacak olan ünlü modacı, daha sonra bu marka ile dünyaya açılmayı planlıyormuş. Yani anlayacağınız şimdilerde Amerika'da tatilde olan İpekçi, bundan sonra Türkiye'ye değil, dünya moda sektörünün öncüsü olacağını da kanıtlamış oldu.