Bugünkü
Takvim

Kumdan kale yıkıldı

Galatasaray için artık şampiyonluk "Hayal", kupa "Ana hedef" gibi görünüyor. Sürpriz olur mu? Olursa; asıl sürprizi Beşiktaş ve Fenerbahçe puan kayıplarıyla yapabilir. İtalyan kondisyoner Stefano'nun Mustafa Denizli'ye sunduğu raporda şöyle yazıyordu: "Sezon başı hiç çalışmamışlar. Kumdan kale gibiyiz. Depreme gerek yok. Bu halimizle rüzgarda bile yıkılırız." Uyarıyorum; alınacak yeni oyuncular fiziksel açısından "Hazır" konumda olmazlarsa Galatasaray ikinci yarıda da patlar. Yeni oyuncular Donk gibi güçlü ve oynar durumda olmalı ki; Galatasaray toparlanabilsin. Kayseri'de alınacak üç puan camiaya ve taraftarlara ikinci yarı için moral olabilirdi. Galatasaraylı oyuncular zihinsel ve fiziksel olarak o kadar tükenmişler ki; "Bu maçı mutlaka kazanmalıyız" inancı ve mücadelesi içinde olamadılar.

BİLAL KISA GEÇ ALINDI
Hiperaktif bir takım olan, ikili mücadelelerde "Kamikaze" rolüne bürünen, çok koşan Kayseri takımına karşı "Kumdan kale" Galatasaray'ın oyunun boyunu uzatarak oynaması intihar etmek gibiydi. Denizli'nin de, Bilal'i oturup Rodriguez'i oynatması, Sabri'nin yerine Tarık'ı tercih etmesi büyük hataydı. Sinan'ın girmesi tamamen şanstı. Çünkü Podolski sakatlanmasaydı Sinan girmezdi. Galatasaray'ın etkili olduğu son 30 dakikaya bakalım; Bilal ve Sinan oyunda. Bilal orta sahadaki dağınıklığı toparladı. Sinan, sağ tarafa dinamiz, çabukluk getirirken golü de attı. Mustafa hoca bu hamleleri 60'tan sonar yapacağına baştan bu oyuncularla başlamalıydı. Ayrıca; son 10 dakikadaki Sabri hamlesi sonrası Tarık'ın sola geçip Olcan'ın öne itilmesini Denizli geç yaptı.

MAÇIN EN iYiSi BİLAL KISA
Orta sahadaki dağınıklığı toparlamayı başardı

MAÇIN EN KÖTÜSÜ TARIK
Tarık Kayseri önünde bekleneni veremedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya