Bugünkü
Takvim
  • 16 Ekim 2009, Cuma

Çocuğum için ona katlanıyorum

* Merhabalar... Ben Ankara'dan S.H. Jale Hanım, ben 33 yaşında evli bir bayanım. Eşimi çok seviyorum. Ama o beni yıllardır aldatıyor. Her türlü rezilliklerine şahit oldum ama çocuğum için katlandım. Büyük aşk yaşayarak evlenmiştik. Çok üstüme düşerdi. Ama son iki yılda çok değişti. Onu tanıyamaz haldeyim. Dikkatini çekmek ve onu kıskandırmak için türlü yalanlar uydurdum. Yatak odama sırf o görsün diye erkek kravatı bile koydum. Buna bile aldırış etmedi. İntihara kalkıştım, inanmadı. Kapıdan kaç kez çıktım, sonra geri döndüm. Onun dikkatini hiçbir şekilde çekemedim. Bu hali beni çıldırttı. Son yaşadığım olay da benim psikolojimi iyice bozdu. Onun canını yakmak istiyorum. Yaklaşık 10 gün önce yine tartıştık. Arkadaşlarıyla dışarı çıkmak istedi, izin vermedim. Sonra ben yokken dışarı çıkacak mı diye, evin bir odasına saklandım. Bir müddet beni aradı ve gittiğime inandı. Sonra Jale Hanım, bir telefon konuşmasına şahit oldum ki, dünyam başıma yıkıldı. Sevgilisiyle konuşmak için telefona sarıldı ve aşk cümlelerini henüz bitirmemişti ki ben saklandığım yerden çıktım. Çok şaşırdı ama gözümün içine baka baka yalan söyledi. Sözde benim saklandığımı biliyormuş ve bana şaka yapmış. İnanmadım. Boşanmak istiyorum ama ondan intikamımı alamıyorum. Bu yaşadıklarımın karşılığı bu olmamalı. Siz olsanız ne yapardınız? (Adı saklı)

Yani nasıl iyi olman beklenir ki? Bunca yaşadığın kötü olaylara karşı yine iyi ayakta kalıp, katlanmışsın. Bence bu bile hata! Neyse zararın neresinden dönersen kârdır diyeceğiz. Eşin iki yıldır sana ihanet ediyor ve buna yıllardır çocuğun için katlanıp, kendini yıpratıyorsun. Hiçbir yuvanın bozulmasını istemem. Bu arzu edilen bir durum değil ama eşinin seni de istemediği ortada. Bence en azından kendine bir fırsat ver ve bir süre ailenin yanında kafanı dinle. Bu süreç içinde daha sağlıklı düşünme fırsatın olabilir. Olayların içinde yaşarken insan bazen her türlü haksızlığı görmezden gelebiliyor. Lütfen sana yapılan ihaneti ve haksızlığı kendini tatmin etmek için intikam alarak telafi etmeye kalkma! Kendine yaparsın. Haklıyken haksız durumlara düşersin. Bırak boş ver, senin yanlış olmadığın zaten ortada. Seni kaybeden üzülsün, sen değil. Kendine saygını asla yitirme ve ne olursa olsun ayakta kal. Lütfen güçlü ol!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya