Bugünkü
Takvim
  • 09 Ocak 2016, Cumartesi

Arda Messi'ye İslam'ı öğretiyor

Arda Turan'ın Barcelona'ya gidişi, Lionel Messi'yi bir başka etkiledi. Yıllardır din ve bilime meraklı olan futbol sihirbazı, Arda'dan İslamiyet'le ilgili bilgiler almaya başladı

Futbol
devi Barcelona'ya transfer olarak bir kez daha göğsümüzü kabartan Arda Turan, 6 Ocak'ta ilk maçına çıkarak tüm Türkiye'nin gururu oldu. Yıldız futbolcunun performansı kadar takım arkadaşı Lionel Messi ile sergilediği samimiyet de çok konuşuldu. Hatta efsane futbolcunun kulağına bir şeyler söylediği Arda Turan, "Messi ile aramızda bir espri vardı" diyerek yıldız futbolcuyla olan samimiyetini bir kez daha ilan etti.

DUASINDAN ETKİLENDİ

Şimdiden Barcelonalı taraftarlar kadar tüm takım arkadaşlarının sempatisini kazanan Arda'nın Messi ile arasında ilginç bir fikir alışverişinin de olduğu konuşuluyor. Futboldaki eşsiz yeteneği kadar kişiliğiyle de efsane haline gelen Lionel Messi, bilim ve dine olan merakıyla da biliniyor. Konuşulanlara göre Katolik olan Arjantinli yıldız futbolcu, Arda Turan'ın her antrenman ve ilk maçına çıkmadan önce dua etmesinden oldukça etkilendi.

DİNLERİ İNCELİYOR

İslam hakkında Arda Turan'a sorular soran Messi; Müslümanlar'ın nasıl dua ettiği, nasıl namaz kıldığı ve Ramazan ayının nasıl geçirildiğini merak etti. Messi'nin din ve bilime olan merakı ise eski teknik direktörü Pep Guardiola'nın ona kattığı birçok şeyden sadece biri. Bir futbolcunun başarılı olması için antrenman yapması ve düzenli beslenmesinin yanı sıra psikolojisinin de önemli olduğuna inanan Guardiola, Lionel Messi'nin felsefe ve okumaya olan merakına önayak olmuş. O dönemden beri tüm dinleri inceleyen Messi, Arda Turan'ın takım arkadaşı olmasıyla da son dönemde İslamiyet'e ağırlık vermiş. Milli futbolcumuzla bulduğu her fırsatta İslam'la ilgili konuşmalar yapan Messi, yıllar önce bir Arap televizyonuna verdiği röportajda ise İslamiyet'le ilgili "Barış ve sevgi dini olduğuna inanıyorum" demişti. Bir dönem Lionel Messi hakkında çıkan ve o dönem çok ses getiren "Müslüman oldu" iddiaları her ne kadar hayal ürünü olmaktan öteye geçmese de yıldız futbolcunun şimdilerde Arda Turan'dan İslamiyet'i öğrendiği ise gerçek...MEAL TARTIŞMASI
Yıldız futbolcu, Barcelona'daki ilk maçı öncesinde instagram hesabından İsra Suresi'nden bir ayet paylaşarak olay olmuştu. Arda Turan'dan sonra herkes hatta birçok ünlü isim de bu ayeti sosyal medyadan yayınladı. Ancak Arda, paylaşımıyla tartışma da yarattı.

Arda'nın fotoğrafının altına, ayete yanlış anlam verildiğine dair yorum yapanlar oldu. Diyanet'in resmi sitesine göre ise İsra Suresi 13. ayetinin meali şöyle: "Her insanın amelini (veya kaderini) boynuna bağladık."

KONFORLU HAYAT
Ralf Tezman'ın lüks deniz taksi hizmeti, magazin ve sosyete dünyasının gözdesi oldu. Mil başına 30 lira ödenilen yatlarla yolculuk yapanlar arasında Beren Saat-Kenan Doğulu ve Alara Koçibey bulunuyor...


Sanem Tezman ile evli olan Ralf Tezman, en çok Ataköy'den şehrin diğer yerlerine deniz taksi hizmeti istendiğini söylüyor.

İstanbul trafiği, git gide işkenceye dönüşünce Ralf Tezman'ın hayata geçirdiği 'lüks deniz taksi' hizmeti iyice popüler oldu. Sosyetik işadamının, 'Navette' isimli hizmeti Beneteau'nun 2013 model 3 ayrı tip lüks teknesiyle yapılıyor. 'Navette', sağladığı lüksle magazin ve sosyete dünyasının vazgeçilmezi... Beren Saat ile Kenan Doğulu, Pınar Sabancı ve Alara Koçibey gibi ünlü isimler, Anadolu ile Avrupa Yakası arasında yolculuk yaparsa mutlaka Ralf Tezman'ın bu lüks hizmetinden yararlanıyor.KABATAŞ-KARAKÖY: 60 LİRA
Merak edenler için de; Navette hizmetinden fiyatlandırma mil hesabıyla yapılıyor. Örneğin Kuruçeşme ve Kanlıca arasındaki 3 millik yol için 210 lira isteniyor. Kabataş'tan Beylerbeyi 180, Ortaköy'den Üsküdar 120, Bebek'ten Çengelköy 120, İstinye'den Kuzguncuk ise 300 lira... Kabataş ile Karaköy arasındaki kısacık mesafeyi deniz yoluyla gitmek istiyorsanız ise ödemeniz gereken fiyat; 60 lira.

KOÇ GİBİ ARKADAŞLIK
Dünyaca ünlü ayakkabı tasarımcısı Brian Atwood, Caroline Koç'la yakın dost. Atwood, sosyetik işkadının davetlisi olarak defalarca İstanbul'a gelmiş hatta Caroline Koç sayesinde Kapadokya'yı da görmüştü.


Brian Atwood, bir röportajında Caroline Koç'un asaletinden ve dostluğundan bahsetmişti.

Brıan Atwood, 500 bin kişinin takip ettiği instagram hesabından da Caroline Koç'un, kendi tasarladığı ve fiyatı 4 bin lira olan ayakkabısıyla çekilen fotoğrafını paylaşıp Koç'a övgü yağdırdı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya