Fatih'te cuma namazı kılanlara küfürler savurup videoya alan alçak tutuklandı! İfadesi ortaya çıktı

Fatih'te cuma namazı kılanlara ve dini değerlere küfürler eden şahıs, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Küfürbaz şahsın ifadesi ise 'pes' dedirtti: "Ben mizah amaçlı böyle bir şey yaptım. Konunun bu aşamaya geleceğini bilmiyordum. Bu durumdan dolayı çok pişmanım"

Giriş Tarihi 15 Haziran 2024, 22:57 Güncelleme 16 Haziran 2024, 12:28
Fatih’te cuma namazı kılanlara küfürler savurup videoya alan alçak tutuklandı! İfadesi ortaya çıktı

İÇİNDEKİLER

Fatih'te cuma namazı kılan vatandaşlara küfür edip hakarette bulunan şüpheli tutuklandı.

Dün Mimar Hayrettin Mahallesi'ndeki bir caminin avlusunda cuma namazı kılmak amacıyla saf tutan vatandaşları cep telefonu kamerasıyla kayda alarak, küfür ve hakaret içeren kelimeler kullanan şüpheli, görüntüleri sosyal medyada paylaştı.Görüntüler üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları araştırmada şüphelinin yaşı küçük M.D.A. olduğunu tespit etti.Gözaltına alınarak emniyete götürülen şüpheli, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: MİZAH AMAÇLI ÇEKTİM

Yaklaşık beş altı ay önce telegram üzerinden bir mziah grubuna katıldığını söyleyen M.D.A. "Ben grubun yöneticisi ile tanıştım. Bu grubun yöneticisi 'humorHAT' rumuzlu kişidir. Benim yine telegram üzerinden tanışmış olduğum sanal arkadaşım bulunmaktadır. Bu kişinin takma adı da humorhat olarak geçmektedir. Bu kişi ateisttir. Ben de bu kişiye mizah amaçlı video çekmek istedim" dedi.

"PİŞMANIM"

Video çekmek için ismini bilmediği bir caminin etrafına gittiğini aktaran M.D.A. orada namaza hazırlanan vatandaşlara ve Allah'a sinkaflı küfür ve hakaretler ettiğini dile getirdi. Videodaki kişinin kendisi olduğunu söyleyen M.D.A. "Telegram içerisinde 'ankha' isimli rumuzu kullanmaktayım. Ancak benim ismimin altında olan fotoğraflar bana ait olmayıp, başkalarının paylaştığı fotoğraflara paylaşılan bu fotoğrafları da ek yaparak verdiğim yanıtlardır. Video bana aittir ancak fotoğraflar bana ait değildir. Ben mizah amaçlı böyle bir şey yaptım. Konunun bu aşamaya geleceğini bilmiyordum. Bu durumdan dolayı çok pişmanım. Atılı suçlamayı anlattığım haliyle kabul ediyorum" diye konuştu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN