Bugünkü
Takvim

'Evladım için canımı da alın'

2 kızı da böbrek hastası olan Altundal, böbreklerinden birini büyük kızına verdi Sonra da 'e ben gireyim' diyerek küçük kızına diğer böbreğini vermek istedi

ABONE OL
'Evladım için canımı da alın'
"Cennet annelerin ayakları altındadır" sözü, 'da ete kemiğe büründü. 3 çocuk annesi Gülay Altundal'ın (37) büyük kızı Melek (20), 10 yıl önce ne yakalandı. Bir süre sonra böbrekleri tamamen fonksiyonunu yitiren Melek, haftanın 3 günü e bağlı yaşamaya başladı. Anne Altundal, kızının hastalığıyla uğraşırken, küçük kızı Arife'ye (15) de böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Bir anne için en zor anı yaşayan Altundal, böbreğiyle kızlarının ikisini de yaşatmak istiyordu ancak bu imkansızdı. Bu yüzden Altundal, böbreğini, hastalığı ilerlediği için ayakları bile tutmayan kızı Melek'e vermeye karar verdi. Ankara Hastanesi'nde yapılan operasyonla Melek'e annesinin böbreği başarılı şekilde nakledildi. Bu sırada Arife'nin de hastalığı ilerledi. Anne Altundal, diyalize bağlı yaşamayı göze alarak diğer böbreğini de evladına vermek istedi. Ancak doktorlar bunun mümkün olmadığını belirterek annenin isteğini kabul etmedi. Sadece bir kızının hayatını kurtarabilen anne, "Evladım için canımı da alın" dedi. Kulağı duymadığı için annesinin yardımıyla sorulara cevap verebilen ise yaşamak istediğini söyledi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.