CHP'li Yalova Belediyesi'ndeki 22 milyonluk zimmet skandalı giderek büyüyor! 3 yeni isim adliyeye sevk edildi! /Video

CHP'li Yalova Belediyesi'ndeki 22 milyonluk zimmet skandalı giderek büyüyor! 3 yeni isim adliyeye sevk edildi! /Video
14.02.2020 17:08

CHP’li Yalova Belediyesi’nde yaşanan zimmet skandalı giderek büyüyor. CHP’li Başkan Vefa Salman’ın yardımcısı Halit Güleç, dün tutuklanmıştı. Olay hakkında başlatılan soruşturmada Yalova Belediyesi’nde çalışan 3 şüpheli daha adliyeye sevk edildi.


Soruşturma kapsamında tutuklu olan Belediye Başkan Yardımcısı Halit G'nin şoförü B.E, sekreteri B.T. ve soruşturmada adı geçen şirketlerden birinin muhasebe personeli olarak görev yapan O.G.'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yalova Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 3 zanlı, güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Zanlıların savcılıktaki ifadeleri sürüyor.

SORUŞTURMA
Yalova Belediyesi yetkililerince 6 Şubat'ta, Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan Reşat E'nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından İl Emniyet Müdürlüğüne başvurulmuş, ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Bu sırada kayıplara karışan Reşat E, Denizli'de gözaltına alınarak Yalova'ya getirilmiş, Belediye Başkan Yardımcısı Halit G, Mali Hizmetler Müdürü Şenay Reyhan K. ve çalışanlardan S.Ö. ile müteahhit Bekir B. de yakalanmıştı. Bu kişilerden Belediye Başkan Yardımcısı Halit G, Reşat E, Şenay Reyhan K. ve Bekir B. tutuklanmış, S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Halit G.'nin sekreteri B.T, şoförü B.E. ve soruşturma dosyasında adı geçen bir şirketin muhasebe personeli O.G. gözaltına alınmıştı.