Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu! Başıboş sokak köpeklerine yönelik Yeni Yasa Taslağı Mecliste!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, hayvan hakları konusunda kararlı olduklarını vurgulayarak, sokak köpekleri için hazırlanan yeni yasa taslağının detaylarını paylaştı. Bakan Tunç, belediyelerin de dahil olduğu geniş kapsamlı tedbirlerle hem insan sağlığını hem de hayvan haklarını korumayı amaçladıklarını belirtti.

Bakan Yılmaz Tunç, Ak Parti Grup Toplantısı öncesi basın mensuplarının sahipsiz sokak köpeklerine ilişkin yasa taslağı hakkındaki sorularını cevapladı.

Hayvanları koruma kanunu çıkaran bir iktidar olduklarını söyleyen Tunç, "Milletvekilleri elbette değerlendirecektir. Hayvanları koruma noktasında kararlılığımızı sürdürüyoruz. Hayvanları koruma kanunu çıkaran bir iktidarız. Dönemimizde hayvanları koruma komisyonu kurulmuştu. Birtakım düzenlemeler yapmıştık. Hayvanlara eziyet edenlere yönelik cezalar arttırılmıştı. Bu konuda hayvanları koruma konusunda hassasiyetimiz devam ediyor. Özellikle sokaklardaki sahipsiz hayvanların insanlara zarar verdiğini ve ölümlere yol açan durumlar söz konusu olduğu kesin. Bunu önlemek lazım. Bunu önlemek için birtakım tedbirler almak gerekiyor. Belediyelere ve bazı kurumlara düşen görevler olacak. Bu anlamda bir yasal düzenleme ihtiyacı olduğu açık. Hem hayvanları ve hem de insanları korumak lazım. İnsan sağlığına zarar verecek durumları kaldırmaya yönelik bir orta yol bulunması gerecek. Yasa taslağı milletvekillerince tartışılacak" şeklinde konuştu.

Bunlar da Var
Adıyaman’da feci kaza! Otomobil ile tır çarpıştı: 1 ölü, 3 ağır yaralı 01:24
Adıyaman’da feci kaza!
17.07.2024Çarşamba
CANLI YAYIN