''Yalvarırım kurtarın'' Yazar Ece Ergönenç'in sapık kabusu! 5 yıldır tacize maruz kalan Ece Ergönenç kimdir?

''Yalvarırım kurtarın'' Yazar Ece Ergönenç'in sapık kabusu! 5 yıldır tacize maruz kalan Ece Ergönenç kimdir?
30.11.2021 17:05

OTOMATİK OYNAT

Türkiye Ataşehir’deki samuray kılıçlı vahşeti hala unutmamışken yazar Ece Ergönenç’in sözleri kan dondurdu. Hayatı platonik aşkı Hamza Ş. Tarafından kabusa dönen Ece Ergönenç, "Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Evimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın." dedi. 5 yıldır tacize maruz kaldığını ifade eden Ece Ergönenç'in yaşadığı taciz olayının ardından biyografisi araştırılmaya başlandı. Peki; Ece Ergönenç kimdir, nereli, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Ünlü yazar Ece Ergönenç, kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi Hamza Ş. tarafından tehdit ediliyor. Hamza Ş., yazar ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen her gün sosyal medya üzerinden mesaj atıyor.

ÜNLÜ YAZARIN SAPIK KABUSU: "YALVARIRIM KURTARIN"
İddiaya göre, Ergönenç'in şikâyeti üzerine giden mahkeme kararlarının ardından sapık takipçi dosyada yer alan bilgilerden Ergönenç'in evinin adresini de öğrendi. Bu kez takip daha yakından olmaya başladı. Sabah'ta yer alan habere göre, Yazar Ece Ergönenç kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi tarafından tehdit ediliyor. Ergönenç ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen hergün sosyal medya üzerinden mesaj yazıyor. Hayatının her aşamasının olumsuz etkilendiğini, korkudan sokağa çıkamaz olduğunu söyleyen Ece Ergönenç yaşadıklarını anlattı:

ONUN ADEM BENİM HAVVA OLDUĞUMU SÖYLÜYOR VE BUNLARI HATIRLAMAK İÇİN ÖLMEM GEREKİYORMUŞ!
"5 yıldır peşimde. Defalarca şikayet ettim, uzaklaştırma kararı aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu ancak benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor.

YARDIM EDİN
Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Evimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın."

Yazar Ece Ergönenç sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıp takipçileriyle etkileşim içerisindeydi. Bundan 5 yıl kadar önce bir takipçisi onu ekledi mesajlar atmaya başladı. İlk zamanlar pek kale almayan Ergönenç mesajların içeriği tedirgin edici olunca soluğu karakolda aldı. Ancak ne şikayet ne de uzaklaştırma kararı takipçi Hamza Ş.'yi ısrarından geri adım attırmadı. İddiaya göre şikayetçi olunca giden mahkeme kararlarının ardından sapık takipçi dosyada yer alan bilgiler ışında Ergönenç'in evinin adresini de öğrendi. Bu kez takip daha yakından olmaya başladı. Yaşadığı koru dolu zorlu süreci anlatan Ergönenç şunları söyledi;

5 YILDIR AMANSIZ TAKİP
"Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum. Onlarca kez şikayet ettim. Mesajlarını çıkarıp polise götürdüm. Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdım. Adresime çiçek gönderdi. O da yetmez gibi evimin yakınlarından fotoğraflar atıp durdu. En korkuncu da şizefreni olması. Benim kendisi ile bir ilişki yaşadığımı ancak benim hatırlamadığımı öne sürüyor. Öyle ki iki oğlumun da kendisinden olduğunu söylüyor" dedi.

AKIL DIŞI İDDİALAR
Şahsın kendisini Hz Adem Ergönenç'i ise Havva olarak gördüğünü söyleyen mesajlar attığını aktaran Yazar Ergönenç; "3. Bir çocuğumuzun olduğunu söylüyor. Çok ürkütücü, benim bunları doğmadan önce ona söylediğimi ancak hatırlamadığımı söylüyor. Hatırlamak içinde benim bu dünyadan gitmem gerektiğini ancak o zaman hatırlayabilirsin diyor." Dedi.

ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR
Bana öyle şeyler yazıyor ki korkudan mesajlara bakamıyorum yüzlerce hesap engelledim; "Bana sana öyle bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak. Diyor seni ışık bedenine kavuşturacağım diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bu başka ne demek olabilir. İlk başlarda bu mesajların tehdit olmadığını da söyledi polisler ama son birkaç yıldır artık kale alıyorlar uzaklaştırma veriyorlar ama yine bir çözüm değil. Bu adamın adli akıl hastanesine yatması lazım. Ben ömrümün tamamını emniyetten koruma kararını uzatark yaşamak istemiyorum" dedi.

ECE ERGÖNENÇ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?
Ece Ergönenç, 1982 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimimi İzmir Türk Koleji'nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık'a devam etti. Sorbonne Üniversitesi'nde Ekonomi&Psikoloji'ye devam etti. İstanbul'da kısa süre dergi editörlüğü yaptıktan sonra yolu bu sefer İran'a düştü. İran'da yaşadığı sekiz sene boyunca farklı ezoterik sistemlere ve ruhsal konulara eğildi. İyi derecede Fransızca ve İngilizce, orta derecede Farsça bilmektedir. 2000 yılından beri çeşitli kurslara ve eğitimlere katılarak bilinçaltı ve ruhsal gelişim üzerine çalıştı. 2014 yılında Türkiye'ye dönerek çalışmalarına devam etti. Çeşitli seminerler ve eğitimler vererek hem eğitimlerine hem de çalışmalarına devam etmektedir. İki oğluyla birlikte İzmir'de yaşamaktadır.

SON DAKİKA