Müge Anlı ile Tatlı Sert'te evlilik dolandırıcılığını itiraf eden Mustafa Şimşek canlı yayında gözaltına alındı (16 Ocak Perşembe)

Müge Anlı ile Tatlı Sert'te evlilik dolandırıcılığını itiraf eden Mustafa Şimşek canlı yayında gözaltına alındı (16 Ocak Perşembe)
16.01.2020 13:25

Müge Anlı canlı yayınında gözaltı! Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, günlerdir gündemde olan 'Sahte Evlilik Çetesi'nin peşindeydi. Yaptığı yayınlarla Emniyet yetkililerine seslenen Anlı, "Saf insanları kandırıyorlar. Bunu burada bırakmayacağım. Sonuna kadar gideceğim" demişti. Fas'tan 600 kadın getirip evlilik vaadiyle erkekleri dolandırdığı iddia edilen Mehmet Şimşek, Müge Anlı'nın canlı yayında gözaltına alındı.


Müge Anlı canlı yayınına katılan evlilik mağdurları Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Atv ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında Fas'tan yüzlerce gelin getiren Mustafa Şimşek gözaltına alındı.

Müge Anlı'da evlilik vaadiyle insanların duygularıyla oynayan ve onları binlerce lira dolandıran sahte gelinler ve aracı olan kişiler aranıyor. Isparta, Ankara, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çorum Kırıkkale, Bursa, Konya, Kütahya ve İstanbul'da yaşayan onlarca insan evlilik umuduyla Gaziantep'te hayatlarının şokunu yaşadılar. Suriye'den ve Fas'tan Türkiye'ye getirilen kadınları iki kişiyle evlendirdikleri ortaya çıktı. İşte, 16 Ocak Müge Anlı son bölümünden detaylar...

60 BİN LİRA DOLANDIRILDI!

Bursa'da yaşayan 61 yaşındaki İsmail Aksu, 61 yaşındaki Eda isimli bir kadın ile tanıştığını ve tüm estetik masraflarını ödediğini ardından da kaçtığını söyledi. İsmail Aksu evlilik vaadiyle 60 bin TL dolandırıldı.

EVLENECEĞİ KADININ YÜZÜNÜ GÖRMEDEN 20 BİN LİRASI GİTTİ!

Hem Müge Anlı'yı hem de izleyicileri şaşkına çeviren bir diğer olay da Enver Bey'in başına geldi. Ankara'da yaşayan Enver Bey, Gaziantep'te bir kadınla evlenmek için 20 bin lira para verdiğini ama kadının yüzünü görmediğini söyledi. Dolandırılan vatandaş "Ekmek alacak param yok" diyerek mağduriyetini dile getirdi.

FAS'TAN GETİRDİKLERİ GELİNLERİ İKİ KİŞİYLE EVLENDİRDİ

Müge Anlı'nın programına katılan evlilik vaadiyle dolandıran ve bunun uğruna 25 bin TL'si giden Hüseyin Bey, Mustafa Şimşek tarafından dolandırıldığını anlattı. Kendisini Fas'tan bir kadın ile tanıştırıp paraları aldıktan sonra Faslı kadının kaçtığını söyledi.

Canlı yayına katılan Mustafa Şimşek ise Hüseyin Bey'in anlattıklarını doğrulayıp onlara yardımcı olduğu için de pişman olduğunu söyledi. Mustafa Şimşek'in Fas'tan Kütahya'ya yüzlerce 'sahte gelin' getirdiği ortaya çıktı.

Müge Anlı başta olmak üzere izleyiciler de şaşkına döndü.

CANLI YAYINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!

Bir diğer mağdur vatandaş İsa, canlı yayında gözyaşlarına boğularak "Mustafa Şimşek canlı yayına çıktığım için beni tehdit ediyor. Bana seni vuracağım dedi" dedi. Mustafa Şimşek ise iddiaları yalanladı.Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yenibosna Polis Merkezi'nden gelen ekipler, Fas'tan gelin getiren Mustafa Şimşek'i Müge Anlı canlı yayınında gözaltına aldı.