Konya'da kız kavgası cinayetle bitti! Otostopla kaçan katil, polis aracına binince yakayı ele verdi

Konya'da kız kavgası cinayetle bitti! Otostopla kaçan katil, polis aracına binince yakayı ele verdi
24.10.2020 23:00

Konya'da Suriye uyruklu 14 yaşındaki Vail El Mansur'u öldüren Yezen El A., kamyon ve traktörlere otostop çekerek 160 kilometre kaçtıktan sonra bir araç yanında durdu. Aracın içindekiler El A.'ya "Adana'ya nasıl gideriz?" diye sordu. Aracın içindekilere "Ben de gideceğim, beni de götürün" diyerek araca bindi. Ancak işin gerçeğini daha sonra anladı çünkü aracın içindekiler sivil polisti.


Olay, geçen çarşamba saat 08.00 sıralarında Konya Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Kağızmanlı Sokak'ta meydana geldi. Terzide çalışan Vail El Mansur, aynı bölgede çalışan ağabeyi Abdurrahim El Mansur ile iş yerine gitmek için yola çıktı. Kardeşler bindikleri tramvaydan indikleri sırada yaşadıkları Şükran Mahallesi'nde oturan Yezen El A. ile karşılaştı.

KIZ KAVGASI CİNAYETLE BİTTİ
Bir gece önce aynı kızdan hoşlandıkları için tartışan Vail El Mansur ile Yezen El A. arasında kavga çıktı. Vail El Mansur ve yanındaki arkadaşları, Yezen El A.'yı darbetti. Yezen El A. da yanında bulunan bıçakla Vail El Mansur'u göğsünden bıçakladı. Ağır yaralanan Vail El Mansur, kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitirdi.

ADANA'YA GİTMEK İÇİN SİVİL POLİS OTOSUNA BİNDİ
Cinayetn ardından çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Vail El Mansur'u bıçaklayarak öldüren şüphelinin Suriyeli Yezen El A. olduğunu belirledi.

El A.'nın Suriye'ye kaçabileceğini düşünen ekipler, Konya-Adana kara yolunda çalışma başlattı. Şüphelinin, kamyon ve traktörlere otostop çekerek bindiği, böylelikle 160 kilometre yol katettiği akaryakıt istasyonlarındaki güvenlik kameralarından belirlendi. Polis, sivil araçla peşinde olduğu şüpheliye, Ereğli-Adana kara yolu 15'inci kilometresinde yürüdüğü sırada "Adana'ya nasıl gideriz?" diye sordu. Yezen El A. de "Ben de Adana'ya gideceğim. Beni de götürür müsünüz?" dedi.

Sivil ekip otosuna binen Yezen El A. polisler tarafından gerçek söylenerek, gözaltına alındı. Yezen El A.'nın, ifadesinde, Vail El Mansur'u kız meselesi yüzünden yaşanan kavgada nedeniyle öldürdüğünü söylediği öğrenildi. İfadesi tamamlanan Yezen El A. ile ağabeyi Muhammet El A. adliyeye sevk edildi.