FETÖ'den tutuklu CHP'li İbrahim Burak Oğuz hakim karşısında! Örgütün inkar taktiğini kullandı!

FETÖ'den tutuklu CHP'li İbrahim Burak Oğuz hakim karşısında! Örgütün inkar taktiğini kullandı!
14.02.2020 17:08

CHP’nin Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Baba Oğuz, oğlunun FETÖ bağlantısını kabul etmiş, Kılıçdaroğlu’nu da bu konuda uyardığını söylemişti. İbrahim Burak Oğuz’un, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan yargılanmaya başlandı. İzmir’de görülen duruşmadaki ifadesinde Oğuz’un suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.


İzmir'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Urla Belediyesi'nin CHP'li eski başkanı İbrahim Burak Oğuz'un, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmasına başlandı.

FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan İbrahim Burak Oğuz'un yargılanmasına başlandı.

İzmir 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Oğuz ve avukatı katıldı.

Yoğunluk nedeniyle adliyenin sosyal tesisinde görülen duruşmayı CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in de aralarında bulunduğu bir grup CHP'li de izledi.

Sanık İbrahim Burak Oğuz, ifadesinde suçlamaları kabul etmeyip, "İsmi geçen kişi ve şirketleri sorgu sırasında öğrendim" dedi. Duruşma devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINI ARARKEN BABA OĞUZ OĞLUNUN BAĞLANTISINI KABUL ETMİŞTİ!
Her fırsatta FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın naraları atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisindeki FETÖ'cüleri perdelemeye çalıştığı bir kez daha kanıtlanmıştı. İbrahim Burak Oğuz'un babası, oğlunun FETÖ bağlantısını kabul etmiş, bu konuyla ilgili Kılıçdaroğlu'nu arayıp uyardığını söylemişti.