CHP'li Mansur Yavaş'ın rüşvet skandalında hukuki süreç nasıl işleyecek?

CHP'li Mansur Yavaş'ın rüşvet skandalında hukuki süreç nasıl işleyecek?

22.12.2019 20:19

CHP'de 25 milyonluk rüşvet krizi büyüyor. Sinan Aygün elimizdeki belgeleri pazartesi günü savcılığa vereceğini açıkladı. Peki Mansur Yavaş'ın 'rüşvet' skandalında hukuki süreç nasıl işleyecek? A Haber canlı yayınına katılan Avukat Yasin Şamlı olayın hukuki boyutunun detaylarını canlı yayınında anlattı. Şamlı, "Anlatıldığı kadarıyla burada rüşvet değil irtikap söz konusu. Kamuoyunda rüşvet olarak tartışılıyor ama burada rüşvet isteme söz konusudur ve bunun hukuk karşılığındaki tanımı irtikaptır. Bu suçun TCK'ya göre 5 yıl ile 10 yıl arasında cezası var." ifadelerini kullandı.


kalan karakter 1000

vefa vefa

şaşırmamak lazım, bu her dönemde oluyor.kuruluşta ulus ile çankaya arası dönemin parti yönetiminde paylaşılmış ve sülaleleri gayrimenkul zengini olduklarında çankaya da belediye asla el değiştirmez. yine son dönemde ankara nın imar planına bakmak lazım, son 20 yılda aşti den eskişehir yönünde ki gayrimenkul satışları incelenmeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.12.2019 20:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.