CHP’li Berhan Şimşek'in "militan" skandalıyla konu mankeni olmasının sebebi belli oldu

CHP’li Berhan Şimşek'in
24.01.2021 01:51

CHP, her yerden iktidara ve devletin tüm kurumlarına saldırıyor. Bunun son örneği "Vali militan, kaymakam militan" ifadelerini kullanan CHP eski milletvekili Berhan Şimşek'ten geldi. A Haber’de ekranlara gelen Gece Ajansı’na katılan TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel bu skandal ifadeleri ve ardında yatan gerçeği değerlendirdi.


TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel'in yorumları şöyle;

"Cumhurbaşkanı'na tek adam demeleri, diktatör demeleri, Meclis'in bir işlevi kalmadı demeleri… Şimdi burada devletin bütün kurumlarını sistematik olarak hedef alıyorlar. Temel amaç devletin ehil ellere olmadığını göstermek, Türkiye'de sistem işlemiyor demek, itibarsızlaştırmak. Ve bu itibarsızlaştırmayla birlikte hiçbir kurum işe yaramıyor, işlevi yok, siyaset itibarsız hale getirilmek isteniyor.

"İKİ SEBEBİ OLABİLİR"

'Yargıç, rektör, polis, asker militan' geriye ne kaldı ki! Dolaysıyla bu çok sistematik ve bilinçli yapılan bir şey. Bunula nereye varılmak isteniyor? İki şey yapılabilir. Bir; Ara rejim ya da olağan üstü bir dönemin koşullarını hazırlıyor olabilirsiniz. İkincisi; sizin söylediğiniz sadece içeride kalmıyor. Sonuç itibarıyla yurtdışında da tartışılıyor izleniyor. Türkiye'yi yurt dışında hedef haline getirip bir 3. dünya görüntüsü, muz cumhuriyeti görüntüsü verip mümkünse iktidarı oradan sıkıştırma amacı var.

"SANDIKTAN UMUDU KESME ANLAMINA GELİYOR"

Bir kere bu siyaset değil. Onlar da farkında. Yani bu sandıktan umudu kesme anlamına geliyor. Sandıktan umudunu kesmeyen biri bir kere öğretmenleri yargıçları hedef almaz. Ne işleri var onların siyasetle, politika ile? Niye onları buna elet ediyorsunuz? Niye böyle bir şey söyleme ihtiyacı duyuyorsunuz? Çünkü bilinçli sistematik! Çünkü amaç tepeden tırnağa itibarsızlaştırmak.