CHP’li belediyelerde ‘’israf’’ rekoru! Kenan Kıran A Haber ekranlarında değerlendirdi

CHP’li belediyelerde ‘’israf’’ rekoru! Kenan Kıran A Haber ekranlarında değerlendirdi
21.06.2021 23:59

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri'nin israf ve zam karnesi A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında değerlendirildi. Bu belediyelerin astronomik rakamlarla bütçe artışına gittiği belirtilirken ortaya atılan yolsuzluk iddiaları ve partililere yapılan kadro kıyağı da gündeme geldi. İşte israf rekoru kıran CHP'li belediyelerin karnesi...


A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk olan Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Kenan Kıran, CHP'li İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinin israf ve zam karnesini tüm detaylarıyla açıkladı.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1 kilo tatlıya 392 TL ödediğini belirten Kenan Kıran, pandemi döneminde İBB'nin 50 kuruşa imal edilen maskeyi 2.82 TL'ye aldığını hatırlattı.

PARTİLİLERE KADRO KIYAĞI!
İBB'nin 28 iştiraki olduğunu kaydeden Kıran, CHP döneminde 101 yeni yönetim kurulu üyesi uydurulduğunu özetle partililere kıyak geçildiğini aktardı.

CHP döneminde işten çıkarmaların sayısının oldukça arttığı hatırlatılırken, 11.706 kişinin işten çıkarıldığını fakat 18.000 kişinin işe alındığını belirtti. İşe alımlarda CHP, İYİ Parti ve HDP'lilere iltimas tanındığı bilinen bir gerçek.

CHP'Lİ BELEDİYELERİN SU ZAMLARI!
İBB'nin son iki yılda su için yaptığı 5 zam teklifi hatırlatıldı. Kıran, CHP'li İBB'nin suya zam yapmayacağını aksine indirim yapacağını iddia ettiğini belirtti. Seçim öncesinde suya zam yapmayacağını iddia eden CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin zam oyunlarına dikkat çekilerek hafızalar tazelendi.

ANKARA'DA SUYA YÜZDE 80 ZAM!
Programda Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin suya yüzde 80 oranında fahiş bir zam yaptığı kaydedildi.

İZMİR'DE İKİ YILDA 3 ZAM
CHP'li Tunç Soyer yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin suya son iki yılda 3 defa zam yaptığı hatırlatıldı. Ayrıca İzmir'in su fiyatlarında 6.30 TL ile birinci sırada yer aldığı kaydedildi.