Bitlis’te 8 sığınak böyle imha edildi

Bitlis’te 8 sığınak böyle imha edildi

29.05.2017 00:00

Bitlis’te güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonlarda tespit edilen 8 sığınak, içindeki malzemelerle birlikte kullanılamaz hale getirildi.


Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 10'uncu Komando Tugay Komutanlığınca Tatvan ilçesine bağlı Özekli-Sallıca-Dönertaş köyleri kırsal bölgesinde Şehit Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Bozarslan-6 Operasyonu icra edildiği bildirdi. Açıklamada, "Operasyon kapsamında farklı noktalarda kadın-erkek bölücü terör örgütü mensuplarının birlikte kullandığı değerlendirilen 8 odalı sığınak, kadın bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı 1 adet oda, 1 adet telsiz odası, 1 adet mutfak, 1 adet tuvalet ve kanal ile bağlı erkek bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı 1 adet oda, 1 adet telsiz odası, 1 adet mutfak, 1 adet tuvalet, 1 adet depo olarak kullanılan barınak tespit edilmiştir.

'YERİNDE İMHA EDİLDİ'
Ayrıca EYP yapımında kullanılacağı değerlendirilen malzemeler ile yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir. Tespit edilen sığınak, depo olarak kullanılan barınak ve ele geçirilen malzemeler cumhuriyet savcısının talimatı ile yerinde imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.