Almanya’daki saldırıda oğlu hayatını kaybetmişti! Acılı babadan yürek burkan sözler: Nişana hazırlanıyordu

Almanya’daki saldırıda oğlu hayatını kaybetmişti! Acılı babadan yürek burkan sözler: Nişana hazırlanıyordu

20.02.2020 17:46

Almanya’da yaşanan ırkçı saldırıda hayatını kaybeden Gökhan Gültekin’in babası Behçet Gültekin A Haber canlı yayınına bağlandı. Baba Gültekin, “1968 senesinden bu yana ben Almanya’dayım. İki çocuğum var. Küçük olan çocuğum saldırıda hayatını kaybetti. 30 yaşında ve çok duygusal bir çocuktu. Takdiri ilahi. Savcılıktan yapılan açıklamaya göre 11 kişi hayatını kaybetmiş 5 kişi de ağır yaralı olarak hastanede tedavi görüyor. Hepsi suçsuz günahsız. Ben de kanser hastasıyım. İlaçlarımı aldım yatacakken torunumun ağlama sesini duydum. Biz gece dışarıya çıkamıyoruz. Rahat bırakmıyorlar. Nişan yapacaktı ona hazırlanıyordu” ifadelerini kullandı.


SALDIRIDAN YARALI KURTULAN TÜRK DEHŞET ANINI ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!
Almanya'da 2 kafeye yapılan ırkçı saldırıdan yaralı olarak kurtulan Türk genci dehşet anını A Haber'e anlattı. Adının Muhammed olduğunu söyleyen genç, "Önce dışarıdan 5-6 el atış yapıldı. Ben yemek yerken adam içeriye girdi. Kafede 10-12 kişi vardık. Sadece 2 kişi yaşayabildi. Bir tanesi de benim işte. Adam gördüğünün kafasına sıktı. Ben duvarın arkasına saklandım. Kolumdan vurdu beni. Ben birisinin üzerine düştüm altımdaki çocuğun boğazında delik vardı. Çocuk dilimi hissedemiyorum dedi. Ben de Kelime-i Şahadet getir dedim.

NE OLMUŞTU?
Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde gerçekleştirilen silahlı saldırılarda 9 kişi hayatını kaybetmişti. Polis, saldırganın saklandığı eve yapılan operasyonda saldırgan ve yanında bir kişinin ölü bulunduğunu duyurmuştu. Ölenler arasında Türk kökenlilerin de bulunduğu belirtilmişti.

ÖNCE ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ SONRA İNTİHAR ETTİ!
Bu olayın kesinlikle bir Neonazi saldırı olduğu belli oldu. Söz konusu saldırgan 9 kişiyi öldürdü. Ardından da annesini öldürüp intihar etti. Alman vatandaşı olan saldırganın 6 silah ruhsatına sahip olduğu ortaya çıktı. Saldırıya uğrayan kafe genel olarak Türklerin ve Arapların gittiği bir mekan olduğu bildirildi. Kanlı saldırıda 5 Türk vatandaşının öldü ancak henüz kimlikleri hakkında bir bilgiye ulaşılmadı. Ağır yaralananların hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.