AK Parti’den Meral Akşener yorumu

AK Parti’den Meral Akşener yorumu

25.10.2017 00:00

A Haber Ankara Temsilci Murat Akgün'ün konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Meral Akşener’in İçişleri Bakanlığına kuruluş dilekçesini verdiği ‘İyi Parti’ ile ilgili açıklamalarda bulundu.


"PARTİ SADECE DİLEKÇE İLE KURULMAZ, MİLLETE SIRTINI DAYAMALI"
Çalık, A Haber canlı yayınında yaptığı açıklamada; "Siyasetin yolu açık, herkes siyaset yapabilir ve siyasi parti kurabilir. İktidarımız sürecinde ülkemizde birçok parti kuruldu. 2002 yılında 3'lü koalisyon döneminde DSP'den (Demokratik Sol Parti) 136 milletvekilinden 64 tanesi istifa ederek Yeni Parti adı altında parti kurmuşlardı. Köpürtmeler ile kurulan bu partinin esamesi okunmuyor. Sonrasında Abdüllatif Şener, Erkan Mumcu bunlarda kendi içimizden ayrılarak parti kurdular. Parti kurmak İçişleri Bakanlığına vereceğiniz dilekçe ile kurabileceğiniz bir siyasi örgüttür. En önemlisi millete sırtınızı dayamanızdır. AK Parti'nin diğer siyasi partilerden farkı millete sırtını dayamasıdır. Türkiye demokrasisinin kazanabilmesi için tüm siyasi partilerin var olmasını gerektiğini düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.

"KİMSENİN HAYAL KURMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAYAMAYIZ"

Meral Akşener'in 'Bu iktidar gidici' sözlerini değerlendiren Çalık, "Biz hiç kimsenin hayal kurma özgürlüğünü kısıtlayamayız. İstedikleri hayali görebilirler. Biz millet istediği sürece iktidarda olmaya ve kalmaya devam edeceğiz. Birileri istedi diye siyasetin rengi değişmedi. Millet ne zaman isterse iktidar o zaman değişir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.