Dünyayı ayağa kaldıran görüntü! İngiltere Kraliyet Donanması'nda barbekü partisi! Koronavirüsü hiçe saydılar!

Dünyayı ayağa kaldıran görüntü! İngiltere Kraliyet Donanması'nda barbekü partisi! Koronavirüsü hiçe saydılar!
24.04.2020 21:58

İlk olarak Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 kıtayı birden ele geçiren koronavirüs can almaya devam ediyor. Şu ana kadar 2 buçuk milyonu aşkın kişiye bulaşan koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 200 bine dayandı. Koronavirüs en çok Avrupa ülkelerini etkiledi. Özellikle İngiltere’de koronavirüsten ölenlerin sayısının giderek artması salgının yeni merkezi olacağı iddialarına neden oldu. İngiltere’de şu ana kadar vaka sayısı 138 bini aştı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken İngiltere Kraliyet Donanması’ndan gelen görüntüler dünyayı ayağa kaldırdı. İngiltere’de, Kraliyet Donanması komutanına mürettebatına barbekü partisi verdi. Donanmada gerçekleştirilen barbekü partisi ülkede tepkilere neden olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


İngiltere'de Kraliyet Donanması'nın denizaltısı olan HMS Trenchant iki ay boyunca denizde kaldıktan sonra Devonport Deniz Üssü'ne yanaştı.

Denizaltı komutanı , 'evinize hoş geldiniz' sloganıyla, gemiden ayrılmadan önce mürettebatına moral olması için müzikli bir barbekü partisi düzenledi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere'de salgından yakınları ölen kişiler, gemideki parti görüntülerinin sosyal medyaya sızmasının ardından olaya tepki gösterdi.

BARBEKÜ GÖRÜNTÜLERİ TEPKİ ALDI
Sosyal medyaya sızan görüntüler üzerine, İngiltere halkı sıkı sosyal izolasyon kuralları uygularken, donanmanın yaptığı barbekü partisine tepki gösterdi. Komutanın, eve dönmeden önce mürettebatını neşelendirmek için limanda partiye izin verdiğini söyleyen bir donanma subayı, "Komutan, 'denizde uzun bir süre kaldıktan sonra mürettebatı neşelendirmeye yardımcı olacağını' söyledi. Disko ve barbekü yapmamıza izin verdi" dedi. Su altında kendi kendilerine 2 ay boyunca sosyal izolasyon uygulamalarına rağmen, 150 mürettebata aynı şeyi iki hafta daha evde yapmaları gerektiği bilgisi verildi.

Açılan soruşturma üzerine Kraliyet Donanması sözcüsü, "Soruşturma devam ediyor. Daha fazla yorum yapmak uygunsuz olur" şeklinde açıklama yaptı.