ABD polisi ateş etti, otomobil alevler içinde kaldı

ABD polisi ateş etti, otomobil alevler içinde kaldı

26.03.2015 00:00

Amerika Kaliforniya'da 2012 Mart ayında meydana gelen ve mahkemelik olan olayın soruşturmasında çok çarpıcı bir video ortaya çıktı. Alex Martin adlı genç aracıyla polis çevirmesinden kaçtı sonrasında durduruldu, polisler devriye gezen özel kıyafetli bir birime bağlıydı bunu gerekçe gösteren zanlı aracından inmeyi reddetti. Bunun üzerine polislerden biri araca elektrikli şok tabancasıyla ateş açtı, araç içerisindeki yakıt ya da sıvı gaza isabet eden elektrik, otomobilin infilak etmesine yol açtı sonrasında otomobil alevler içerisinde kaldı, polislerin gözü önünde aracın içindeki sürücü hayatını kaybetti. Alex Martin'in ailesi geçtiğimiz Salı günü yapılan duruşmada olayın polis kamerasına yansıyan görüntüleri eşliğinde oğullarının ölümünden polislerin sorumlu tutulması gerektiğini savundu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.