Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Televizyon
 • 25.11.2020 10:18
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 25.11.2020 13:34
ABONE OL

SON BÖLÜM İZLE! Türkiye'yi dehşete düşüren nda son durum!

nda son gelişmeler, 5 yıldır kayıp olan Kerem Durur'a ne oldu? canlı yayınında son dakika bilgileri peş peşe geliyor. Müge Anlı'nın bugünkü canlı yayınında (25 Kasım 2020 Çarşamba) neler oluyor? Türkiye'yi dehşete düşüren nde sona gelindi! Hepsi ve daha fazlası Atv Müge Anlı son bölümde!

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor.

ATV MÜGE ANLI SON BÖLÜM İZLE - TIKLA

Müge Anlı canlı yayınında bugün neler oluyor? 5 yıldır kayıp olan Kerem Durur'a ne oldu?

Palu ailesi bir kez daha hakim karşısında. Neler söylediler ne karar verildi? Palu ailesi davasıyla ilgili gelişmeler Müge Anlı'da! Türkiye günlerce onları konuşmuş ve yaşadıkları duyanları dehşete düşürmüştü. Palu ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programında tanınmış ve günler boyunca süren yayınlar sonucunda korkunç detaylar tek tek ortaya çıkmıştı.

   Suçlular canlı yayında gözaltına alınmıştı. Türkiye'nin dehşete düşerek izlediği Palu ailesi ile çarpıcı bir gelişme yaşandı. Palu ailesi ve ailenin damadı Tuncer Ustael mahkeme kararının bozulması ile yeniden hakim karşısına çıktı.

   Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 12 yıl önce Meryem Tahnal ve kızı Melike Tahnal'ın kaybolması nedeniyle soruşturma başlatıldı. Anne ve kızına ulaşılamaması nedeniyle kapatılan dosya, 2019 yılında tekrar gündeme geldi.

   Yeniden başlatılan soruşturma kapsamında Tuncer Ustael, Emine Ustael, Ayşe Palu, İsa Palu, Hava Palu ve Fatih Palu, Kocaeli 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Davanın 13 Şubat'ta görülen son duruşmasında, Tuncer Ustael'e ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis cezası, diğer tutuklu 4 aile üyesine ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verildi. Sanıklardan Fatih Palu ise tahliye edildi.

   KARAR, YARGILAMADAKİ USUL HATASI NEDENİYLE BOZULDU
   Bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesi tarafından incelenen dosyada, sanıklardan Ayşe Palu, İsa Palu, Hava Palu ve Fatih Palu'nun aynı avukat tarafından savunulması sebebiyle usulde yanlışlık yapıldığı kanısına varıldı. Menfaat çatışması içerisindeki kişilerin mahkemede aynı avukat tarafından savunulmaması ilkesinden dolayı dosya, Kocaeli 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne geri gönderildi.

   AVUKAT YARGILAMANIN YENİDEN YAPILMASINI İSTEDİ
   Davanın yeniden görülmesine bugün başlandı. Duruşma salonunda tutuklu sanıklar Tuncer Ustael, Emine Ustael, Ayşe Palu, İsa Palu ve Hava Palu ile tutuksuz sanık Fatih Palu hazır bulundu. Mahkemede sanıklar Ayşe, İsa, Hava ve Fatih Palu'nun avukatlığını aynı anda üstlenen Avukat Alper Bayrak söz alarak, "Sanık İsa Palu'nun müdafiliğine devam edeceğim. Diğer sanıkların müdafiliğinden çekiliyorum. Ben görevimi yaparken herhangi bir şekilde sanıklar arasında ayrım yapmadım.


     Ancak üst mahkeme menfaat uyuşmazlığı olduğunu belirterek kararı bozmuştur. Bu durumda yargılamanın önceki aşamalarının tekrarlanması gerekir. Yargılamanın tekrarlanmasını, tüm sanık ve tanıkların tekrar dinlenilmesini talep ediyorum. Ayrıca müvekkilim İsa Palu'nun tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliyesini talep ediyorum" dedi.

     "MERYEM'İN ÖLMÜŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM, PARDON ÖĞRENDİM"
     Daha sonra duruşmada savunma yapan Tuncer Ustael, "Onca öldürülen çocuk, bebek ve hayvanların hakkını aradım. Kimseye hakkımı helal etmiyorum. Hocalık yapmış değilim iftira atıyorlar. Ben ne Meryem'i ne başkasını öldürdüm. Ancak Meryem'in kim tarafından öldürüldüğünü söyledim. Tahnal ve Şipşak ailesi ile Hikmet Şahin bu olayın failidir. Cesedin nerede olduğunu bilmiyorum. Kendilerini sahilde gördüm. Meryem'in ölmüş olduğunu gördüm, pardon öğrendim" dedi.


     DURUŞMA ERTELENDİ
     Daha sonra mahkeme tarafından söz verilen tüm sanıklar tahliyelerini istedi.

     Mahkeme heyeti Hava Palu, Ayşe Palu ve Fatih Palu'ya müdafi tayin edilmesi konusunda gerekli işlemlerin yapılması ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 14 Ocak tarihine erteledi.