Bugünkü
Takvim

TC kimlik no ile SSK sorgulama - SGK sorgulama

Tüm çalışma hayatınıza ilişkin lılık bilgilerinizi belgesinden öğrenebilirsiniz. Sigorta hizmet dökümü evrakını görüntülemek ve çıktısını almak için E-Devlet Kapısı portalından yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü sorgulama ile ilk işe giriş tarihi, işe giriş ve çıkış tarihleri, prim ödemeleri ve sigorta tescil durumu bilgilerine ulaşabilirsiniz. SGK sistemlerinde kayıtlı olan tüm sigortalılık bilgileri SGK hizmet dökümü belgesinde bulunuyor. Artık E-Devlet Kapısı portalından hızlı ve kolayca ulaşılabilen SGK hizmet dökümü belgesinde, sigortalılığınızla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler bulunmaktadır.

 • SGK
 • 04.10.2019 16:37
 •  - 
 • Son Güncelleme: 04.10.2019 16:37
ABONE OL
TC kimlik no ile SSK SGK sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu() çatısı altında toplanan 4A/4B/4C kollarına ilişkin tüm kayıt ve sigortalılık bilgilerinizin ayrıntılı verilerini SGK belgesinden öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümü belgesi, adından da anlaşılacağı gibi sigorta kaydınıza ilişkin olarak SGK sistemlerinde kayıtlı olan en güncel bilgilerden oluşacak şekilde detaylı ayrıntıları içermektedir. Bir sigortalının hangi sigorta kolu ya da sigorta kollarında kaydı bulunduğu fark etmeksizin tüm sigortalılığına ilişkin olarak detaylı bilgiler SGK hizmet dökümü belgesinde yer alır. Bu sayede SGK hizmet dökümü aracılığı ile çalışma hayatı geçmişine tüm çıplaklığı ile bakabilirsiniz. SGK hizmet dökümü belgesi pek çok resmi işlemde talep edilen en popüler resmi evraklardan birisidir. Bu yüzden de vatandaşın çok sık yapması gerekebiliyor. Eskiden SGK müdürlüklerinden yapılabilen SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi artık E-Devlet Kapısı portalından da yapılabiliyor.

SGK HİZMET SORGULAMA NASIL YAPILIR? TIKLA ÖĞREN!

SON DAKİKA SGK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SGK Hizmet Dökümü Belgesinde Hangi Bilgiler Var?

SGK sistemlerinde kayıtlı olan tüm sigortalılık bilgileri SGK hizmet dökümü belgesinde bulunuyor. Artık E-Devlet Kapısı portalından hızlı ve kolayca ulaşılabilen SGK hizmet dökümü belgesinde, sigortalılığınızla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler bulunmaktadır. SGK hizmet dökümü belgesinde;

 • SGK ilk işe giriş tarihi,
 • SGK sicil numarası,
 • SGK işe giriş ve çıkış tarihleri,
 • Prim ödemeleri(miktar ve dönem),
 • SGK tescil durumu,
 • SGK toplam kazanç,

Şeklindeki bir sigortalılığa ait olan tüm bilgiler yer almaktadır. İçeriğinde bulunan bu bilgiler dolayısı ile SGK hizmet dökümü belgesi, pek çok resmi işlemde sigortalıya dair en detaylı verileri sağlamaktadır. Bu özelliği dolayısı ile de günümüzde pek çok resmi işlemde ihtiyaç duyduğumuz belgelerden birisidir.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Artık E-Devlet Kapısı portalı aracılığı ile yapabildiğimiz SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi sayesinde sigortalılık tescil ve hizmet dökümü bilgilerine ulaşmamız çok daha kolay hale geldi. E-Devlet Kapısı portalından 7/24 kesintisiz SGK hizmet dökümü belgesini almak için sorgulama yapabilirsiniz. E-Devlet Kapısı portalındaki tüm internet servisleri için olduğu gibi SGK hizmet dökümü sorgulama ve belge alma işleminizde de E-Devlet kimlik doğrulama yapmanız gerekiyor. E-Devlet Kapısı üzerinden SGK hizmet dökümü belgesini alabilmek için;

 • Tarayıcınızın arama bölümüne "turkiye.gov.tr" yazarak, E-Devlet Kapısı ana sayfasına ulaşın.
 • E-Devlet Kapısı ana sayfasındaki sağ kısımda bulunan "Giriş Yap" seçeneğine tıklayın ve kimlik doğrulama sayfasına ulaşın.
 • E-Devlet Kapısı kimlik doğrulama sayfasında "T.C. kimlik numarası" ve "E-Devlet Şifresi" kısımlarını doldurun(Dilerseniz "Mobil İmza", "E-İmza", "T.C. kimlik kartı" ve "İnternet bankacılığı" şeklindeki diğer giriş yöntemlerini de kullanabilirsiniz.
 • E-Devlet kimlik doğrulama işleminden sonra ulaştığınız kişisel E-Devlet sistemi sayfasında bulunan "Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim" kısmına "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" yazarak, aratın.
 • Arama sonuçları arasında yer alan "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" seçeneğine tıklayın.

Açılan SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ekranında kolay bir şekilde tüm sigortalılık bilgilerinizi ve hizmet dökümü detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü Belgesi Alma

E-Devlet Kapısı üzerinden SGK hizmet dökümü belgesi almak için ise "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" servisini kullanabilirsiniz. Bunun için;

 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü servisindeki "Barkodlu Belge Oluştur" seçeneğine tıklayın.
 • Oluşturulan barkodlu belgeyi kullanabilmek için öncelikle "Dosyayı İndir" seçeneğine tıklayarak, bilgisayarınıza indirin. Bilgisayarınızın yazıcı bağlantısı veya taşıyıcı bellek aracılığı ile SGK hizmet dökümü belgenizi kullanabilirsiniz.
 • Dilerseniz sayfadaki "E-Posta Gönder" seçeneğine tıklayarak, SGK hizmet dökümü belgesini vereceğiniz kişi ya da kurum e-posta adresine doğrudan gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.