Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 09.04.2020 11:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.05.2020 12:09
ABONE OL

tecrübesiz ilkokul ve lise mezunu personel alım şartları ilgi çekiyor!

iş ilanları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 'nin gündemi Koronavirüs olduğu halde İŞKUR tarafından personel alımları araştırılıyor. Bu anlamda İŞKUR 58 bin personel edecek. Hangi kadrolarda personel alınacak?

İŞKUR tecrübesiz ilkokul ve lise mezunu personel alım şartları

İŞKUR Nisan ayının ortalarına gelmek üzere olduğumuz şu günlerde personel alımlarına hız vermiş durumda. İlkokul, lise ve tecrübe şartı olmadan personel alımları yapılıyor. Adaylar bu alımlara 81 il genelinde ve yaklaşık 900 ilçe bazında başvuru yapabilecekler. Bazı ilanlarda ikamet şartı istenebilir.

EN ÇOK HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Beden işçisi alımlarında rekor dizeyde ilan bulunuyor. Bugün itibari ile binlerce kişilik alımda adayların herhangi bir iş tecrübesi olmadan başvuru alan ilanlar mevcut.

İŞKUR PERSONEL ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BEDEN İŞÇİSİ ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ : esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

TEMİZLİK İŞÇİSİ ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ : esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Eğitim düzeyinde ise okur yazar düzeyinde olmaları yeterli olacaktır. Diğer yandan adayların sağlık şartları taşımaları ve yaş şartına sahip olmaları istenilecektir. Makineci dikiş personeli istihdamları son aylarda daha da artış gösterdi. Bu konuda adayların iş becerisi ve deneyimi olması halinde başvuru önceliği sağlayacaktır.

Temizlik görevlisi alımı 1856 kişi oldu. Satış danışmanlığı da bir çok firmada en çok istihdam edilen meslekler arasında bulunuyor. Satış ve pazarlama alanlarında deneyimli olmak gerekmektedir. Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar garson alımı kadrosunda 1338 kişi arıyor. Muhasebeci büro memuru olarak 1031 kişi istihdam edilecek. Kasiyer 751, turizm ve otelcilik meslek elemanı alımlarında 751 kişi görevlendirilecek. Bu meslek grubundaki alımlar yaz ayı yaklaştıkça artış gösteriyor. Büro memuru olarak 644 kişi, çağrı merkezi temsilcisi ise 624 olarak açıklandı.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, tecrübe şartlarını taşımak, ikamet şartlarına sahip olmak, kamu kurumu ilanları için kamu haklarından mahrum olmamak, istenilen eğitim şartlarında olmak gerekmektedir.