Şimdi Meral Akşener düşünsün! ABD ziyareti öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'na gaz dolumu! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş...

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ABD ziyareti öncesi ilginç bir çıkış yaptı. Kendisini veto eden Meral Akşener'e ve adaylıkta yarıştığı diğer isim Mansur Yavaş'a isim vermeden sert sözlerle yüklendi. Ekrem İmamoğlu'nun 'Genel Başkanlık' planları doğrultusunda destek çıktığı Kemal Kılıçdaroğlu "Şunu da artık bilmek zorundayım" ifadeleriyle başladığı konuşmasında "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, "Bazılarının sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Ama artık karar verin." dedi. Daha sonra İmamoğlu ve Yavaş'ın yaptığı paylaşımlar Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çıkışın şifrelerini verdi!

Giriş Tarihi 23 Eylül 2022, 11:49 Güncelleme 23 Eylül 2022, 13:22
Şimdi Meral Akşener düşünsün! ABD ziyareti öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’na gaz dolumu! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş...

İÇİNDEKİLER

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye yapacağı ziyaretin günler öncesi ilginç bir çıkış yaptı.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'ndan Meral Akşener'i ve Mansur Yavaş'ı hedef alan bir açıklama yaptı.

AKŞENER'DEN BOMBA
Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi aday olmak isterken İYİ Parti lideri Meral Akşener bir yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın gözükürken diğer taraftan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ı ön plana çıkarıyor.

Kılıçdaroğlu, "Masa kabul ederse" adayım derken Meral Akşener her fırsatta "Kazanacak aday" diyerek isim vermeden Kılıçdaroğlu'nu veto ediyor.

Son olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisinin 'Genel Başkanlık' planları doğrultusunda olsa da verdiği destek sonrası Kılıçdaroğlu vites yükseltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini veto Meral Akşener'e ve adaylıkta yarıştığı diğer isim Mansur Yavaş'a isim vermeden sert sözlerle yüklendi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AKŞENER VE YAVAŞ'A: BENİMLE BİRLİKTE MİSİNİZ?
İmamoğlu'nun "Bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız" ifadeleriyle verdiği desteğe rağmen Mansur Yavaş sessizliğini korurken Kılıçdaroğlu bombayı patlattı.

Kılıçdaroğlu "Şunu da artık bilmek zorundayım" ifadeleriyle başladığı konuşmasında "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diye sordu. "Bazılarının sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum." dedi.

"ARTIK KARAR VERİN"
Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

"Şunu da artık bilmek zorundayım siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarının sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz? Yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum."

İMAMOĞLU GAZLAMAYA DEVAM EDİYOR
Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni bir açıklama yaptı. İmamoğlu, "Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım" paylaşımı yaptı.

MANSUR YAVAŞ'TAN PAYLAŞIM GELDİ
Yaşananlar sonrası flaş bir gelişme daha yaşandı.

Bugüne kadar susmayı tercih eden ve son dönemde Meral Akşener ile iş tutan Mansur Yavaş bir paylaşım yaparak Kılıçdaroğlu'na 'destek' çıktı.

Yavaş, "Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım." dedi.

ZAMANLAMASI MANİDAR ÇIKIŞ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'un yaptığı çıkışın zamanlaması dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu 9-13 Ekim'de ABD'ye gidiyor... Seçimlere giderayak yapılacak olan bu ziyaret, tüm dikkatleri üzerine toplarken akıllarda da soru işareti bırakmıştı. Söz konusu ziyaret "Kılıçdaroğlu ABD'ye icazet almaya, beni işaret edin demeye gidiyor" yorumlarını da beraberinde getirmişti. Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, seçilmeden Erdoğan'ı devirmek için muhalefete mesaj göndermiş, ilerleyen süreçte de ilk tebrik mesajını manidar bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu'ndan almıştı.

"HERKESİN DESTEĞİ BENİMLE" MESAJI
Kılıçdaroğlu'nun yapacağı ziyaret öncesi yaşanan bu gelişme "Kılıçdaroğlu ABD ziyareti öncesi destek benim arkamda" mesajı vermek istiyor olarak yorumlandı.

TAKVİM.COM.TR YAZMIŞTI: AL ADAYLIĞI VER GENEL BAŞKANLIĞI

Öte yandan Takvim.com.tr Kılıçdaroğlu ile adaylık yarışına girmekten vazgeçen İmamoğlu, gözünü CHP Genel Başkanlığı'na diktiğini yazmıştı. Elazığ'da Kılıçdaroğlu'nun yüzüne bakarak, "Bugün ana muhalefet liderisiniz, yarın bu ülkenin başındasınız" diyen İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığında Kılıçdaroğlu'na destek verip "Cumhurbaşkanı adaylığını al, CHP Genel Başkanlığı'nı ver" stratejisini izliyor. Meseleye CHP'nin medyası Sözcü de yaptığı, 'İmamoğlu sansürleriyle' destek veriyor.

İşte o haberimiz;