Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 27.01.2021 10:17
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 27.01.2021 10:18
ABONE OL

'de krizi derinleşiyor! ve fena kapıştı

haberine göre Milletvekili , Kılıçdaroğlu’na HDP ile yürütülen ittifaktan rahatsız olduklarını içeren bir kaleme almış “Başka bir yol yokmuş gibi Kürt kökenli vatandaşlarımıza terörle arasına mesafe koymayan HDP’li siyasi elitler üzerinden gitmeyi kabul etmiyoruz” demişti. Çelebi ayrıca, İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu da şikayet ederek “Partiye üye bile olmaması gerekiyor, çünkü Atatürk’ün adını ağzına almıyor” demişti. Bu sözler CHP yandaşı yayınına katılan Kaftancıoğlu’nu soruldu. Mehmet Ali Çelebi’nin parti yönetimine gönderdiği mektubu eleştiren il başkanı Kaftancıoğlu, “ cezaevinden çıktığında ilk beni ziyaret etti” iddiasında bulundu. Kaftancıoğlu’nun sözlerini yalanlayan Çelebi ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Beni cezaevinde zannetmesi trajikomik” dedi.

Mektup krizi derinleşiyor! Fena kapıştılar

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Atatürkçülük kavgasına tutuşan Kaftancıoğlu, Halk TV'de katıldığı bir programda Çelebi'nin partiye gönderdiği mektuba tepki gösterdi. Bunun üzerine Çelebi'de sosyal medya hesabın konu ile ilgili açıklama yaptı.

PARTİYİ KARIŞTIRAN MEKTUP
CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Çelebi mektup yazarak parti yönetimini eleştirmişti. Mektupta, 4 partili anayasa görüşmelerinden, HDP ile girilen ilişkilere kadar birçok duruma tepki gösterildi.Ancak 10 Aralık'ta yazılan mektuba yönetim cevap vermedi. Mektubu İzmir milletvekili Çelebi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında ise şu ifadeleri kullandı:

"Partide birlik sağlansın istiyoruz. Ötekileştirilen bütün insanlar toplansın, iktidara öyle yürüyelim diyoruz. İkincisi, partide demokrasiyi derinleştirelim öyle iktidara yürürüz diyorum. 10 Aralık Hareketi'ne karşıyım. Biz Atatürk Cumhuriyeti'nden yanayız ikinci cumhuriyetten yana değiliz. Rahatsızlıklarımızın İnce ile bir ilgisi yok"

"SİLİVRİ'DEN TAHLİYE EDİLDİKTEN SONRA İLK BENİ ZİYARET ETTİ"
Sabah'ın haberine göre Mehmet Ali Çelebi'nin parti yönetimini eleştirdiği mektuba tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

   "Mehmet Ali beyin genel başkana (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) yazdığı mektupta ne yazmış, ne etmiş diye okumadım. Sizin okuduğunuz haliyle şunu ifade etmek isterim. Atatürk'le sorunu olan biriyle değil siyaset yapmayı çok net söylüyorum, evine gidip dostluk yapmayı da doğru bulmam. Mehmet Ali Bey, eğer Atatürk'le sorunum olduğumu düşünüyorsa benimle siyaset yapmaktan ziyade bence öncelikle dostluk yapmaması lazımdı. Ben İl Başkanı olmadan önce CHP Parti Meclisi üyesiydim. Mehmet Ali Bey haksız bir şekilde Silivri zindanlarından tahliye edildikten sonra ilk ziyaret ettiği yerlerden biri benim evimdir. Ben Mehmet Çelebi'nin Atatürk'le sorununun olduğunu sanmıyorum. Eğer öyle olsaydı bir dostluğumuz oluşmazdı. Bunu bu cümlelerle söylemişi midir, bilmiyorum. Bu cümlelerle eğer ifade etmişse bence o zaman kendisiyle çelişir."

   "BENİ CEZAEVİNDE ZANNETMESİ TRAJİKOMİK"
   Kaftancıoğlu'nun açıklamalarının doğru olmadığını belirten CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Katledilen aydınımız Ümit Kaftancıoğlu anmasına katılıp, gelini olduğu için hanımefendiyi tanıdım. Cezaevinden tanımam. Aynı PM'de görev yaptığı birini cezaevinde zannetmesi trajikomik. Abimle tanışıklığı sebebiyle evine bir kez gittim."

   TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN