Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 09.12.2020 05:59
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 09.12.2020 06:23
ABONE OL

Saint-Germain-Başakşehir maçına 'nun ırkçı davranışı damga vurdu! Tepkiler gecikmedi

Saint-Germain-Başakşehir maçına 'nun ırkçı davranışı damga vurdu. Skandal olayın ardından gerek ülkemizden gerekse başka ülke ve kişilerden tepkiler gecikmedi. İğrenç söyleme karşın en çarpıcı açıklama futbolcu 'dan geldi. Ferdindand "İğrenç bir kritik eşikteyiz. Neredeyse her hafta ırkçılıkla ilgili bir olay yaşıyoruz. Oyuncuların sahayı terk etmesi doğru bir adım ama bu olay, futbolcuların tepkisiyle sınırlı kalmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

Paris Saint-Germain-Başakşehir maçına Constantin Sebastian Coltescu'nun ırkçı davranışı damga vurdu. Skandal olayın ardından gerek ülkemizden gerekse başka ülke ve kişilerden tepkiler gecikmedi.

İğrenç söyleme karşın en çarpıcı açıklama Eski İngiliz futbolcu Rio Ferdinand'dan geldi. Ferdindand "İğrenç bir kritik eşikteyiz. Neredeyse her hafta ırkçılıkla ilgili bir olay yaşıyoruz. Oyuncuların sahayı terk etmesi doğru bir adım ama bu olay, futbolcuların tepkisiyle sınırlı kalmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

FUTBOLDA AYRIMCILIĞA YER YOK


UEFA, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PSG-Medipol Başakşehir maçı hakkında soruşturma açılacağını belirterek, "Ayrımcılığın hiçbir türüne futbolda yer yok." ifadesini kullandı.

   ROMANYA FUTBOL FEDERASYONU DA TEPKİLİ


   Rumen dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun bağlı olduğu Romanya Futbol Federasyonunun, internet sitesinden yapılan açıklamada, UEFA'nın olaya ilişkin raporu doğrultusunda gerekli adımı atacaklarını kaydederek, "Irkçılık veya yabancı düşmanlığı içeren eylem ve söylemlere şiddetle karşıyız." denildi.

   PSG'Lİ OYUNCULAR DA SESSİZ KALMADI

   Medipol Başakşehir'in Twitter'da paylaştığı "Irkçılığa hayır" mesajını alıntılayan PSG Kulübü'nün yanı sıra karşılaşmada forma giyen PSG'li futbolcular Mbappe ve Kimpembe de olaya sessiz kalmadı.

   Mbappe, sosyal medya hesabından "Webo seninleyiz.", Kimpembe ise "Irkçılığa hayır." mesajını paylaştı.

     PSG ayrıca internet sitesinden "15 yılı aşkın süredir her türlü ayrımcılığa karşı savaşıyoruz." açıklamasını yaptı.

     Bir diğer Fransız kulübü Olympique Lyon "Irkçılığa hayır." derken, İtalyan kulübü Milan, "Ön yargının her türüne, her gün, nasıl ve nerede olursa olsun karşıyız." ifadesini kullandı.

     STERLING TEPKİSİNİ TWITTER'DAN GÖSTERDİ

     Manchester City'de oynayan Sterling ve Laporte da "Irkçılığa hayır." paylaşımında bulundu.