Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ahmet Kekeç’in oğlu Mehmet Hakan Kekeç: “Babamı Kelime-i Tevhidlerle uğurlayın”

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç,“Babamın cenaze namazında Kelime-i Tevhid’lerle uğurlanmasını istiyoruz. Böylesi yaşamı ve davası için daha isabetli ve babamın ruhu için daha ferahlatıcı olacaktır” açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi 15 Kasım 2020, 00:28 Güncelleme 15 Kasım 2020, 04:18
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ahmet Kekeç’in oğlu Mehmet Hakan Kekeç: Babamı Kelime-i Tevhidlerle uğurlayın

İÇİNDEKİLER


Gazeteci, yazar ve hikayeci Ahmet Kekeç, tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybetti.

Ahmet Kekeç'in cenazesi Pazartesi günü Eyüp Sultan Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Sultan haziresine defnedilecek."BABAMI KELİME-İ TEVHİDLERLE UĞURLAYIN"
SABAH'a konuşan Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, "Babamın cenaze namazında Kelime-i Tevhid'lerle uğurlanmasını istiyoruz. Böylesi yaşamı ve davası için daha isabetli ve babamın ruhu için daha ferahlatıcı olacaktır" dedi.

Daha önce 2 kez kanseri yenen ve son olarak akciğerindeki rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Ahmet Kekeç, 9 Kasım'da Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma alınmıştı."ASLAN GİBİ, BİLEĞİYLE SAVAŞTI"
Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, babasının vefatını sosyal medya hesabından, "İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik.Yağmurdan sonra görüşürüz, babam. Babam Ahmet Kekeç'in cenaze namazı Pazartesi Eyüp Sultan camiinde... Defin Eyüp Sultan haziresinde. Rabbim, Hz Muhammed s.a.v'e komşu etsin" ifadeleriyle duyurmuştu.


Başkan Recep Tayyip Erdoğan da AK Parti'nin Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongreleri için yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden gazeteci Ahmet Kekeç'e başsağlığı diledi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Değerli kardeşim Ahmet Kekeç bugün rahmeti rahmana kavuştu. Rabbim cenneti ile müşerref kılsın. Ailesi ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum."