Bugünkü
Takvim

Ahmet Kekeç'in vefatının ardından başsağlığı dilekleri

Son dakika haberi! Türkiye bir değerini daha yitirdi. Daha önce 2 kez kanseri yenen ve Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma alınan Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, hayatını kaybetti. Türk basınının duayen gazetecilerinden Kekeç'in ölümü, tüm Türkiye'yi hüzne boğdu. Devletin zirvesi, sevenleri ve meslektaşları, usta kalem için duygu dolu taziye mesajı yayımladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan ve yoğun bakımda olan Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç hayatını kaybetti. Yazıları ve fikirleriyle Türk basınında mümtaz bir yer edinen Kekeç'in vefatı sonrası, sosyal medyada çok sayıda başsağlığı mesajı paylaşıldı. Devletin zirvesi, meslektaşları ve siyasetçiler, Kekeç'i anarak ailesine başsağlığı diledi.

ERDOĞAN TAZİYEDE BULUNDU
Oğlu Mehmet Hakan Keleç ise sosyal medya hesabından babasının fotoğrafını paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:
"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam."


Usta kalemin ölüm haberini alan Başkan Recep Tayyip Erdoğan da AK Parti'nin Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongreleri için yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden gazeteci Ahmet Kekeç'e başsağlığı diledi. Başkan Erdoğan, şöyle dedi:

"Değerli kardeşim Ahmet Kekeç bugün rahmeti rahmana kavuştu. Rabbim cenneti ile müşerref kılsın. Ailesi ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum."

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Usta gazeteci, kıymetli yazar Ahmet Kekeç'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Ahmet Kekeç ağabeyin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Güzel bir insanı kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mevla mekanını cennet eylesin."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Kalemiyle, duruşuyla, yaşayışıyla örnek bir insan, Ahmet Kekeç Ağabeye Allah'tan rahmet diliyorum... Başımız sağ olsun. Rabbim mekanını âlî eylesin inşallah."

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: "Biz şüphesiz Allah'a aidiz ve muhakkak O'na döneceğiz.' Ahmet Kekeç ağabey emaneti Hakk'a teslim etti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Kalemin ve kitabın dervişi, değerli dostumuz Ahmet Kekeç'in vefatına çok üzüldüm. İstikamet üzere yaşadı... Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun."

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Ahmet Kekeç'i kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun. En zor zamanlarda dimdik durdu. Ülkesinin, milletinin hayrı için çalıştı. Geride çok güzel eserler bıraktı. Eserlerine, emanetine sahip çıkacağız."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal: "Kıymetli gazeteci, kalem ve kelâm ustası Ahmet Kekeç ağabeyin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu: "Gazeteci ve yazar Ahmet Kekeç'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."