Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 30.10.2020 11:19
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 30.10.2020 12:14
ABONE OL

Son dakika: 'nin 'nde hangi isimler var? Canlı yayında açıkladı

Son dakika haberi... ile arasına kara kediler giren , yol haritasını canlı yayında açıkladı. İnce, kurduğu 'ne dahil olan isimleri ve geçmişlerini sıraladı.


Muharrem İnce, "Ekibimiz kendisini tanıtacak, saat 11'de burada basın toplantısı yapacağız" demişti. CHP'den ayrılması ile oyların bölüneceği eleştirilerine de değinen İnce, "Tabi ki Millet İttifakının içindeyiz ama biz bir siyasi partinin yola çıkarken ittifakla yola çıkmamasını savunuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


YOL HARİTASINI AÇIKLADI
CHP'ye resti çeken Muharrem İnce, yol haritasını canlı yayında açıkladı. İnce, kurduğu Memleket Hareketi'ne dahil olan isimleri sıraladı.

İnce'nin açıklamaları şöyle:

Sosyal adalet, planlı kalkınma istiyoruz. Yolsuzlukla top yekün müdahale istiyoruz. Kamuda adaletli bir ücret dağılımı yapıyoruz. İşçilerin ve memurların temsiliyetinin arttığı toplu sözleşme istiyoruz. Tüm kamu kurumlarından güvenilir vergi istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız.Bir ekmek bir kap su yetmez, hayvanı can kabul eden saygı gösteren bir düzenleme istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmadığı, uygulayanlara cezaların verildiği bir düzenleme istiyoruz.

Esnaf ve sanatkarlar için adil bir rekabet ortamı istiyoruz. Kindar değil, kardeşce yaşamayı isteyen bir nesil istiyoruz. Gerçekleri saklayan değil, ortaya çıkaran bir basın istiyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz. Köy okullarının yeniden açılmasını istiyoruz ve açacağız. Okulları öğretmenlerle buluşturmak istiyoruz. Çocuklara en az bir dil öğretmek istiyoruz.   Bilişime ulaşmakta yasakların kalktığı ucuz ve hızlı istiyoruz. Yurt dışında yaşama hayali değil, ülke içinde yaşamak isteyen bir nesil istiyoruz. Yapacağız ve başaracağız.

   MUHARREM İNCE'DEN HDP İLE KAPALI İTTİFAK ELEŞTİRİSİ: KAHROLUYORUM
   Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce basın mensuplarının, 'CHP'nin HDP ile olan ittifakı konusunda neler düşünüyorsunuz?' sorusuna cevap verdi. İnce, 'Ben bunlara seviniyor falan değilim. Kahroluyorum. Son seçimlerde büyükşehirlerde HDP'nin desteği olmadı mı? Oldu. Onların desteği olmasaydı alamazdı. Hayatında milletvekili olana kadar CHP'ye oy vermemiş insanlardan CHP'liliği öğrenecek değilim. Her hafta bir şey çıkıyor arkadaş. İttifakları kimle yapıyorsanız mertçe yapacaksınız, milletin gözünün önünde, gizli saklı değil. Son seçimlerde bize HDP'lilerin desteği olmadı mı kardeşim? Bilmiyor muyuz yani? Onların desteği olmasaydı alamazdık büyükşehirleri. CHP yönetimi çıksın teşekkür etsin. Bunda bir sıkıntı yok. Teşekkür etmezsen yarın sıkıntılı olur süreç' ifadelerini kullandı.

   İnce, kurucular kurulunu açıkladı:

   Ahmet Özalp siyaset bilimi profesörü

   Ali Rıza Büyükuslu, İşletme profesörü eski rektör

   Ali Tunçcan, Uçak mühendisi

   Alper Karaoğlan, tıp preofesörü

   Ayber Yağız, endüstriyel tasarımcı

   Ayşe Özsoya Sarıkamışlı, Avukat

   Aykut Demiray, Bankacı

   Barış Tuzlumbay, tıp profesörü

   Berk Hacıgüzeller, finansal danşman   Berna Bütüner Karadeniz, siyaset bilimci

   Bilim Neyaptı, iktisar doçenti

   Burak Hasar, diş hekimi

   Cüneyt Oğuz, yatırım bankacısı iş insanı

   Çiğdem Bayraktar Örp, yazar yayıncı

   Ebru Arıkan, iş insanı eğitimci

   Erkin Şahinöz, FED eski ekonomisti, toplum bilimci

   Gürbüz Evren, kalkınma uzmanı

   Hüseyin Baraner, turizmci

   Hüseyin Ercüment Değer, Avukat

   İlhan Düzyürek, yönetici

   İlkay Yıldırım, ekonomist sanayici

   İpek Özkal, siyasal bilgiler doçenti

   Mehmet Kazancıoğlu, makine mühendisi yatırım danışmanı

   Mert Ünlü, ihracatçı

   Meryem Şengül Kalap, gazeteci yapımcı

   Muharrem Yıldız, eğitimci öğretim görevlisi

   Muharrem İnce, fizik öğretmeni, eski milletvekili

   Osman Kurtuluş, travmatoloji uzmanı

   Osman Serkan İleri, doktor öğretim üyesi inşaat mühendisi

   Özgür Serkan Yılmaz, üst düzey yönetici

   Serkan Yahşi, inşaat mühendisi

   Serkan Ufuk Akgün, sanayici

   Sibel Aracı, psikiyatrist

   Tolga Yüce, oyuncu yönetmen yapımcı

   Yağız Elver, akademisyen

   Zeynep Hazal Tulgar, üniversite öğrencisi

   Toplumun her kesiminden arkadaşlarımızla, bu kadromuzu yılbaşına kadar bu kadromuzu daha da büyüteceğiz. Yılbaşında genişlettiğimiz programızla birlikte, karşınzıa olacağız. Pandemi koşullarında gecikmeler olursa şimdiden özür diliyoruz.