Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.08.2020 15:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.08.2020 16:15
ABONE OL

'ın haddini alan sözleri için ayağa kalkarken muhalefet yine düşmanlık peşinde!

Son dakika haberleri... 'nin başkan adayı 'ın haddini aşan sözleri 'yi ayağa kaldırırken skandala muhalefetteki isim ve kurumlar tepkilerini benzer argümanlarla dile getirdi.

Muhalefetten Biden'a benzer tepkiler!

başkan adayı 'ın Aralık ayında 'a verdiği röportajdaki siyaseti ile ilgili sözlerinin yeniden gündem olmasının ardından muhalefetten de tepki geldi.

Biden söz konusu mülakatta başkan olduktan sonra Cumhurbaşkanı 'a karşı farklı bir yaklaşım izleyeceğini söyledi.

Türkiye'de Erdoğan'a karşı muhalif liderleri destekleme konusunda açık olacaklarını söyleyen Biden, muhalefete yardımcı olarak onların 'Erdoğan'ı yenecek konuma gelmelerini sağlamak' istediğini belirtti.

MUHALEFET TEPKİLERE AYNI SÖZLERLE YANIT VERDİ
Biden'ın bu açıklamalarına muhalefet kanadı benzer ifadeleri kullanarak tepkilerine aynı sözlerle başlaması dikkat çeken başka bir detay oldu.

Muhaleffetten gelen tepkiler özetle şu şekilde;

ENGİN ALTAY
"Joe Biden'ın 8 ay önce söylediği sözü şimdi ısıtanlara, Joe Biden'a ve bütün dünyaya Büyük Atatürk 101 yıl önce 'tan gereken cevabı vermiştir: Manda ve himaye kabul edilemez.

ALİ BABACAN
"Joe Biden'in 7 ay evvel söyledikleri tekrardan bir biçimde gündem oldu. Demokrasimizin yegane güç kaynağı halkımızın iradesidir. Siyasi partilerin bundan başka bir desteğe ihtiyacı yoktur."

ÖZGÜR ÖZEL
"Bizler, kurulur kurulmaz icazet almaya ABD'ye gidenlerin, Trump'ın mektubuna susanların değil; Johnson mektubunda İnönü, haşhaş krizinde Ecevit, krizinde Baykal gibi ABD'ye net tavır alanların partisiyiz. 7 ay önceki açıklamaya kazandırılan aleniyet tükenmişlik itirafıdır."