Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.06.2020 14:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.06.2020 15:10
ABONE OL

Sahte hesabına güvenerek e küfreden suçluyu i polis kıskıvrak yakaladı

Facebook üzerinden sahte isim ile açtığı hesap ile (S.A.V.) ve eşi ile ilgili ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan bir hesap hakkında soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında isminin Gülşen K. olduğu tespit edilen bir kadının Peygamber Efendimiz ile ilgili skandal kelimeler kullandığı belirlendi. Şüpheli hakkında ‘Halkın Bir Kesiminin Benimsediği Dini Değerleri Alenen Aşağılama’ suçundan dava açıldı. Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberinin detayları...

Ateist kadın Peygamber Efendimize küfretti!

Facebook üzerinden sahte isim ile açtığı hesap ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ve eşi Hz. Hatice ile ilgili ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan Gülşen T. isimli hesap hakkında soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında isminin Gülşen K. olduğu tespit edilen bir kadının Peygamber Efendimiz ile ilgili skandal kelimeler kullandığı belirlendi. Şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, bir suç duyurusu yapılan çalışmalarda 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılayıcı' nitelikte yorum paylaşan bir Facebook hesabının şüpheli Gülşen K.'ye ait olduğunun tespit edildiği belirtildi.



Şüphelinin 5 Aralık 2019 tarihinde Ateizm Cumhuriyeti isimli Facebook grubunda Hz. Muhammed (S.A.V.) hakkında çok çirkin ifadenin yazılı olduğu başlığın altına şüphelinin ağır küfür içerikli yorumlar yazdığı kaydedildi. Yaptığı yorumlar iddianame tek tek yer aldı.

Şüphelinin bu yorumları paylaşarak İslam Peygamberi Hz. Muhammed'e (S.A.V.) ve eşi Hz. Hatice'ye aleni şekilde hakarette bulunduğu belirtildi.

Şüpheli alınan savunmasında, hesabın ve paylaşımların kendisine ait olduğunu, suçlamayı kabul etmediğini beyan etti.