Bugünkü
Takvim

HDP'nin ittifakı gizlemeyelim çağrısı Millet İttifakı'nı karıştırdı! İYİ Parti'den flaş açıklama!

HDP Eş Genel Başkanı ’ın CHP’ye ittifakı gizlemeyelim çağrısının ardından İYİ Parti’nin tavrı merak ediliyordu. Konuyla ilgili katıldığı bir canlı yayın programında açıklamalarda bulunan İYİ , CHP’nin bu tavrı devam ederse ve HDP ile ittifak yaparlarsa ‘Millet İttifakı’ndan ayrılacaklarını söyledi. Ağıralioğlu, "HDP ile yan yana gelmeyiz" ifadelerini kullandı.

  • Güncel
  • 27.02.2020 16:22
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.02.2020 16:25
ABONE OL
HDP'nin çağrısı Millet İttifakı'nı karıştırdı!

HDP Eş Genel Başkanı , CHP ile kapalı kapılar ardında yapılan ittifakı itiraf etti. Buldan, CHP'ye "Cesur olun, artık ittifakı gizlemeyelim" dedi. Bu çağrı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP kongresine üst düzey katılım talimatı verdi ve yardımcısı Aykut Erdoğdu'yu gönderdi. Skandalların yaşandığı kongrede Erdoğdu'nun tepki vermeden beklemesi ittifakı resmileştirmek olarak yorumlandı. Yaşananlar sonrası gözler İYİ Parti'ye çevrildi. İYİ Parti'den konuya ilişkin ilk açıklama geldi. İYİ CNNTürk canlı yayınında HDP ile ittifak durumunda CHP ile ayrışacaklarını söyledi.

HDP'NİN İTTİFAK ÇAĞRISI MİLLET İTTİFAKI'NI KARIŞTIRDI
İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, HDP ile aynı ittifakın içinde bulunmayacaklarını belirterek, "İttifakımızın içerisinde, oy pusulasında, bizimle HDP'nin aynı pusulada olmasına razı olmadık. Bu hassasiyet, hani 'HDP'yi şeytanlaştırmak' diye bir şey falan diyorlar... Bizim ki şu; terörle mesafe ayarlayamamaktan dolayı biz Türk siyasetinin burada enfekte olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

"HDP TERÖRÜN PERDESİNDE"
Terör örgütü PKK ile HDP arasındaki ilişkiye değinen Ağıralioğlu, "Ağıralioğlu, HDP'ye çağrı yaparak, "Ömrünüzde bir kere siz PKK'ya katil dediniz mi mesela? Bu PKK'dan insan hakları havarisi çıkarma hevesinden kurtulabilirseniz, siyaset hepimize daha rahat bir zeminde konuşulabilme imkanı verecek. Yani siz 'Türkiye partisi' olmak istiyorsanız üstünüzdeki terör perdesinden kurtulun" dedi.

"HDP İLE İTTİFAKA EVET DERLERSE..."
HDP'nin ittifak çağrısını değerlendiren Ağıralioğlu, "Bu siyasi süreç içerisinde, kendi siyasi koordinatlarını terörden ayırmadığı müddetçe, bizim ittifak birleşenleri arasında HDP'nin olması mümkün değildir. Biz böyle bir şeye razı değiliz hiçbir zaman. CHP evet derse, biz, PKK ile mesafesini ayarlayamamış, 'PKK terör örgütüdür diyememiş' HDP'nin olduğu bir ittifak bileşeni değiliz, asla değiliz." ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANDI?
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı açıklamada CHP'ye ittifakı gizlemeyelim çağrısında bulundu. Buldan, "Yeni ittifakların olması gerektiğini savunan bir partiyiz. Şeffaf olmalı, açık olmalı, birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence. Biz kadınlar olarak tiyatro oyununda birlikte bu görüntüyü verdik, bu cesareti gösterdik. Bu cesareti herkesin göstermesi gerek. Bir daha ki seçimlerde daha açık daha şeffaf birlikteliklere ihtiyaç olacağını düşünüyorum." şeklinde mesaj gönderdi.

kalan karakter 1000

Ulvi Ungay Ulvi Ungay

Ne kadar komik..Zaten fiiliyatta şu anda Hdp ile hepiniz ittifak halinde değilmisiniz? .Adamların oyuna çöreklenmişsiniz,birde dillendirmeyerek adamlara hakaret ediyorsunuz. Seçimde al gülüm ver gülüm seçmenleri paylaşmadınızmı?Seçimden sonra Hdp'ye yakın isimler Chpli belediyelerde boy göstermeye başlamadımı?CHP Biz Hdp ile ittifak yapıyoruz demezse Halk zaten süregidenin ittifak olduğunu anlamıyormu?Halkı bu kadar hafife almayalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2020 17:03
Vatandaş Vatandaş

Niye ayrılıyorsunuz sayın milliyetçi İYİ liler marksistlerle gizli iş tutarken İYİ idi bu işi gizli kapaklı yürütürken rahatsız değildiniz Allah sizi görmüyordu şimdi saf kullar da sizi açık açık görmeye başlayınca mı rahatsız oluyorsunuz. Allahtan korkmuyor kuldan utanmıyorsunuz gizli işleriniz ortaya dökülünce mi rahatsız oluyorsunuz. Yoksa oylar gidecek diye tencere tava mı çalıyorsunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2020 16:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.