Bugünkü
Takvim

ziyaretinde 'e şok! Şehit kardeşinden Akşener'e tepkisi!

CHP’nin PKK’nın siyasi uzantısı olan ’ye göz kırpmasına tepki gösteremeyen İYİ Parti’den bu konu nedeniyle üst üste istifalar gelmiş, istifa eden Milletvekilleri zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu. Partinin Milletvekili , partinin en önemli noktalarında Soros’çu isimlerin olduğunu söylemesi İYİ Parti Genel Başkanı ’e tepkileri daha da artırmıştı. Tüm bu yaşananlar gündemdeki yerini korurken Balıkesir’e ziyaretlerde bulunan Akşener, büyük bir şok yaşadı. Şehit kardeşi olduğunu söyleyen Rahmi Yılmaz, Akşener’i HDP’ye destek vermekle suçladı.

  • Güncel
  • 27.02.2020 16:34
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.02.2020 19:35
ABONE OL
Şehit kardeşinden Akşener'e HDP tepkisi!

1991 yılında 'ta terör örgütü tarafından şehit edilen 'ın kardeşi Rahmi Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı ile terör polemiğine girdi. Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i terör örgütleriyle işbirliği yapmakla suçladı. Şehit kardeşi Rahmi Yılmaz, "Bizimle aynı fikirde olduğunuz söylüyorsunuz ama televizyonda bunu söyleyemiyorsunuz. Şimdi gelip bana izah etmeye çalışıyorsunuz" dedi.

ANKARA'DA, İSTANBUL'DA...
Kahvede bulunan Halil Karakaya da Rahmi Yılmaz'a destek çıkarak, "Madem HDP terör örgütü. Güvercinin karganın yanında ne işi var. Seçimlerde İstanbul'u kazanmak için HDP'ye destek verdiniz mi? Vermediniz mi? Ankara'da verdiniz mi? Vermediniz mi? Büyükşehirlerde verdiniz mi? Vermediniz mi? Verdiniz. Kargalar kargalarla uçar, güvercin güvercinlerle uçar. Buraya gelmişsiniz Allah razı olsun. 35 milletvekiliniz var mı şu an. istifa etti mi etti. Bir kere de Meral hanımın milletvekillerinin ağzından şunu duyalım. İdlib'e girmiştir, arkasındayız. Yarın Tayyip gider başkası gelir. Seçimi kazanmak için terör örgütünün arkasından gitmeyin. Esnaf aç kalsın önemli değil. 'de donsuz gezmiş bu millet. Bugün Suriye bize geliyor mu? Geliyor. Irak geliyor mu? Geliyor. Hepsi 'ye geliyor bizim gidecek ülkemiz yok. Madem Türkiye'de siyaset yapıyorsanız iktidarda kim varsa onun arkasında durmak zorundasınız. Her 5 yılda bir seçim olur. Seçim geldiğinde vaatlerini açıklarsın. Kazanırsın, kazanamazsın. Ama alın açık durur. Senin HDP ile ne işin var? Uzaklaş ki puanını arttır" ifadelerini kulandı.

AKŞENER: "BİZ HDP İLE YAN YANA YÜRÜMEDİK"
Bu tepkiler üzerine konuşan Akşener, "Bir şey söylüyorsunuz ondan sonrada bir şey söylemeye kalktığımda da dinlemiyorsunuz. Bir konuda karar vermişsiniz saygı duyuyorum. Ama günah diyorum. Bakın ayıp da demedim. Günah. Biz ile yan yana yürümedik. Biz burada İsmail Ok'u aday çıkardığımızda HDP aday çıkardı. Bizim aday çıkardığımız her yerde HDP aday çıkardı. 'da Cumhur İttifakının adayını destekledik karşılıksız. Yani AK Parti ile MHP'nin adayını destekledik. Dolayısıyla orada aday çıkarmadık. Bunları da kimse duymuyor. Ahlat'ta AKP'nin adayını destekledik" dedi.

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANINDAN TESPİH
Meral Akşener'in kahvedeki vatandaşlarla konuşmasını bekleyen AK Partili Belediye Başkanı İsmail Cankul, Akşener'e tespih hediye etti. Akşener daha sonra esnaf ziyareti yaparak İYİ Parti İlçe Başkanlığına gitti. Parti yöneticileriyle bir araya gelen Meral Akşener daha sonra ilçeden ayrıldı.

kalan karakter 1000

Ulvi Ungay Ulvi Ungay

Vatandaş aptal değil.Gözünün önünde olanları tabiki görüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2020 16:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.