Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.01.2020 15:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.01.2020 17:31
ABONE OL

'den yayılan SARS benzeri gizemli virüs Corona'nın nedeni belli oldu!

’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yeni bir virüs tüm dünyayı endişelendirdi. Şimdiye dek 9 kişinin ölümüne yol açan virüs en son ’nin Washington eyaletindeki bir kişide tespit edildi. Peki, Corona nasıl ortaya çıktı? İşte tüm detaylar…

Corana'nın neden olduğu zatürreye benzetilen gizemli hastalık yüzünden şimdiye dek 9 kişi hayatını kaybetti. Virüs, son olarak 'nin Washington eyaletindeki bir kişide tespit edildi. ziyareti sonrasında hastalandığı belirtilen kişinin Wuhan'da görülen Corona'nın aynısını taşıdığı belirtildi.

"VİRÜS KÜRESEL SALGIN HALİNE DÖNEBİLİR"
24 TV'ye konuşan Emre Demir, 'nün gizemli virüs için acil toplantı çağrısında bulunduğunu belirtti. Demir, "Virüs, Çin'in Wuhan şehrinde aralık ayında ortaya çıktı. Önce lokal bir hadise olarak adlandırılıyordu. Fakat zamanla Çin'in başka bölgelerine ve ülkelere yayılmaya başladı. Küresel bir salgın haline dönüyor, bunu söylemek biraz olabilir ama Dünya Sağlık Örgütü Cenevre'de acil bir toplantı düzenliyor." dedi.

"YARASALAR VİRÜSÜ ÜRETİYOR"
Gizemli virüsün Çin'de deniz ürünü pazarında ortaya çıktığını sözlerine ekleyen Demir, şöyle konuştu:

"Virüse, 12 Aralık'ta Çin'in orta kesiminin bulunduğu Wuhan şehrindeki deniz ürünü pazarında tespit edildi. Uzmanlar hayvan insana geçen virüsün kaynağının yarasalar olduğunu bildirdi. Yarasaların virüsü ürettiği, taşıyıcı başka canlıların olduğu söyleniyor. Çin, Dünya Sağlık Örgütü'nün yetkilerini bölgeye davet etti."