Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.12.2019 09:52
  • Son Güncelleme: 08.12.2019 12:09

İmamoğlu'nun Hamidiye Su oyunu deşifre oldu! Meğer her şey yandaş içinmiş!

Göreve geldiği günden bu yana adı skandallar ile anılan 'li Başkanı , bazı kurum ve kuruluşları 'Hamidiye Su' almıyor diye hedef göstermişti. Bu hamlenin nedeni ortaya çıktı. İmamoğlu'nun, belediyenin içme suyunu, ’ndeyken 41 milyonluk ihale pasladığı Kültür A.Ş. Müdürü ’a ait firmadan maliyeti daha yüksek bardak su ile temin ettiği belirlendi.

İmamoğlu'nun Hamidiye Su oyunu deşifre oldu!

Terör destekçisi 'nin oylarıyla başkanlık koltuğunu ele geçiren 'li 'nun yönettiği () tarafından açılan bir ihale, "Hamidiye su yok satıyor" propagandasını çökertti. Yalan siyaseti ve kirli ittifaklarla seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı belediye suyuna rağbet etmediği belirlendi.

BELEDİYEDEN DEĞİL ÖZELDEN İÇİYOR
Tasarruf söylemleriyle İBB'yi ele geçiren CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun yeni bir skandalı patlak verdi. Kamu kurumlarını ve bazı özel kuruluşları "Hamidiye Su" almıyor diyerek hedef gösteren Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin içme suyunu İBB iştiraki Hamidiye A.Ş.'den temin etmediği belirlendi. Ekrem İmamoğlu'nun 'ndeyken 41 milyonluk ihale pasladığı Kültür A.Ş. Genel Müdürü 'a ait firmadan maliyeti daha yüksek bardak su satın aldığı bildirildi.

Sözde tasarrufçu Ekrem İmamoğlu'nun, suyu en ucuz bir şekilde temin edebileceği Hamidiye A.Ş.'den almak yerine, araya aracı firma koyması; 'rant çarkını' gözler önüne serdi. 5 yıl boyunca yönettiği Beylikdüzü'nde Hamidiye Suyu belediye kapısından içeri sokmayan İmamoğlu'nun son günlerde dilinden düşürmediği belediye suyuna sahip çıkılmadığı algısı da çökmüş oldu.

ADRESE TESLİM İHALEDE SON NOKTA
Yeni Akit'te yer alan habere göre, İmamoğlu'nun su ihtiyacını karşılayan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın ise Kamu İhale Kurumu üzerinden Beylikdüzü Belediyesi'nden son 4 yılda tam 14 ihale aldı. Bugüne kadar 41 milyonu aşkın ihale kazanan Taşkın'a ait şirketin başka hiçbir kamu kurumundan ihale almaması ise zihinlerde derin şüpheler doğurdu. Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü'ne başkan olmasıyla birlikte ihale yağmuruna tutulan Serdal Taşkın'ın söz konusu ihalelere tek başına girmesi ise 'adrese teslim ihale'deki gelinen noktayı gözler önüne serdi

SU BAHANE RANT ŞAHANE
Yalan siyaseti ve kirli ittifaklarla İBB koltuğunu ele geçiren İmamoğlu, daha önce de ekiplerince olarak dağıtılacak bin 250 koli bardak su için aracı firma ihalesine çıkmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.